„Závod byl celkem v pohodě. Hodně mi kluci z týmu pomohli. Hlavně Martin Hebík a Vojta Modlitba. Jedinou nepříjemností byl vítr. Ale ze strany našeho týmu nebyl žádný problém,“ pochvaloval si Martin Boubal, který nasbíral 43 bodů a s velkým náskokem zvítězil před Adamem Ťoupalíkem a Richardem Habermannem.

„Musím říct, že Adam Ťoupalík byl hodně rychlý. Měl ale smůlu, že ze začátku moc bodů nezískal. V celkovém hodnocení už mě poté nemohl v závěru moc ohrozit,“ popsal klíčový moment závodu Martin Boubal.

Lídr příbramské stáje potvrdil, že se mu v Táboře daří a směle vykročil za obhajobou loňského vítězství v celém seriálu. Kromě něj si dobře vedli i jeho týmoví kolegové. Vojtěch Modlitba skončil osmý, Tomáš Jakoubek třináctý a Martin Hebík třiadvacátý.

Závod se jel zároveň jako druhý díl Giant ligy. Martin Boubal tak rovněž navázal na úvodní prvenství z Plzně a i zde je zatím neohroženým vládcem celkového pořadí a směřuje za obhajobou. „Tohle zase tolik nehrotíme. Není to jen o mně. Kdyby se třeba zadařilo i někomu z týmových kolegů, byl bych rád,“ dodal skromně Martin Boubal, který se napříč všemi cyklistickými seriály radoval už potřetí v řadě.

Zdá se tedy, že stejně jako v sezoně uplynulé, bude i v té letošní opět jen těžko k poražení.