Ostře sledovaný duel se rozdělil na dvě poloviny. Žraloci v té první drželi se soupeřem krok a derby mělo náboj, jaký má střetnutí mezi dvěma rivaly mít. Dobříšští Sokolové ale zaťali v druhé půlce pařáty příliš hluboko do soupeře a dávali mu jeden úder za druhým. „ Jako klíčový moment v zápase beru situaci ze druhé třetiny, kdy jsme dokázali udržet chladnou hlavu a získali přesilovku za hrubost soupeře. V té jsme gólem odskočili na dvoubrankový rozdíl, který jsme pak už v klidu dále navyšovali,“ řekl za “hostující“ tým hráč Michal Kolář.

Žraloci se hodně upínali k derby a snažili se zverbovat i publikum, což se jim podařilo. Zápas měl parádní atmosféru. O to byli zaražení s přibývajícím průběhem utkání, kdy museli sledovat, jak jejich rival zejména ve druhé polovině zápasu navyšuje skóre z 2:3 na konečných 2:9. „Bohužel jsme se setkali s tvrdou odpovědí. Dobříš nás přehrávala hlavně v osobních soubojích a byla mnohem hladovější. Ačkoliv jsme v první třetině drželi krok, a dokonce si dovolím říct, že jsme byli lepší, nakonec se zápas rozhodl v druhé a třetí části, kde jsme herně vypadli a umožnili soupeři hladce zvítězit,“ smutnil příbramský kouč Michal Soukup.

Ženy Příbrami byly v Benešově stoprocentní
Žraločky dál vládnou pralesu. Na apríla už mohou slavit prvenství

Dobříš tak udělala důležitý krok směrem k postupu a v domácí hale mohla udělat další, jenomže po vysoké výhře přišel soupeř, který jí jako první dokázal porazit v sezoně i podruhé. Rezerva superligových Black Angels dokázala obávanou letku Sokolů udržet na uzdě a odcházela ze zápasu bez inkasované branky. „Nedokázali jsme se vypořádat s výbornou obrannou hrou soupeře a neukázali jsme dostatečný hlad po vstřelení gólu. Hlavně v předbrankovém prostoru jsme nebyli dostatečně důrazní a nepovedlo se nám překonat skvěle chytajícího gólmana soupeře,“ konstatoval Kolář.

Rozdílem dvou branek prohrála ve druhém utkání také Příbram. Proti Wizards začala dobře a dlouho vedla 1:0, závěrečná desetiminutovka ale vyšla lépe soupeři, který si odvezl domů tři body za výhru 4:2. „Doufali jsme, že po prvním nepovedeném výkonu zkusíme začít od poctivé hry, což se nám i dařilo plnit, ale zahozené šance a smůla v podobě několika trefených tyčí nás bohužel stála zápas. Všichni jsme byli velice zklamaní, hlavně kvůli našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit, za což jim velice děkujeme,“ uvedl Soukup.

Florbalistky Příbrami
Nečekaný kolaps, pak kanonáda. Žraločky roztrhaly Pitbullky

I přes prohru drží Dobříš první místo s osmibodovým náskokem na rezervu Traverzy, která má čtyři zápasy k dobru. Právě s ní se ale dost možná v přímém souboji o vedoucí příčku střetnou v závěru sezony na konci dubna. Příbram spadla na průběžné páté místo.

PH+SČ liga mužů
Příbram – Dobříš 2:9
Dobříš – Black Angels C 0:2
Wizards Praha C – Příbram 4:2