Mělo se jednat o zisk tří bodů, který by jim upevnil pozici ve střed tabulky. Místo toho ale Kocouři zůstali na sedmém místě a nechali na sebe dotáhnout soupeře pod nimi. Na utkání s Ostravou se každý příbramský fanoušek těšil, že uvidí vítězný zápas a tři body k tomu. Nebylo ale z toho nic. Domácím po celý zápas haproval servis i obrana, čehož poslední celek tabulky náramně využil.

„Zápas se hodnotí špatně, protože jsme od začátku byli horším týmem. Vůbec jsme neplnili taktické pokyny z hlediska obrany, hráli jsme zkrátka chaoticky a svým způsobem odevzdaně. Byli jsme horší i na servisu, což by se nám v domácí hale nemělo stávat,“ podotkl předseda klubu a zároveň i zaskakující trenér Daniel Rosenbaum starší.

Kocouři v Liberci bojovali statečně, nakonec ale prohráli.
Kocouři trápili dalšího favorita. Rozjetá Dukla ale odmítla dělbu bodů

„Nepřipravili jsme se dobře. Nevím, zda jsme Ostravu příliš nepodcenili, ale myslím, že jsme se mohli připravit lépe. Hlavní důvod našeho neúspěchu je podle mě na prvním místě špatný a neúčinný servis a měli jsme špatnou obranu po celý zápas, kromě pasáže ve třetím setu,“ přiznal kapitán týmu Daniel Rosenbaum mladší.

Příbram přehrála Ostravu pouze ve třetí sadě, kterou ovládla rozdílem třídy. Hosté si ale dobře rozjetí utkání pohlídali a výpadek v setu odčinili. Zejména pak zvládla koncovku, čímž si došla pro vítězství 3:1 na sety. Jednalo se o její první bodový zisk i vítězství v sezoně. Příbram naopak po skalpech Karlovarska či mistrovských Lvů tak nyní přišlo překvapení na jejich úkor.

Příbram – Ostrava 1:3 (-24, -20, 17, -23)

Esa: 4:6. Bloky: 10:6. Rozhodčí: Dušek, Činátl. Diváci: 695.

Příbram: Benitéz 5, D. Rosenbaum, F. Ureš 3, Šábrt 15, Tevkun 4, Lyzanec 10, libero Verasio. Střídali: Gabriel 3, Toman 14, Toth.