Květové sluníčko sice pěkně hřálo, nedokázalo však vysušit všechny mokré pasáže tratě s převýšením přes dva tisíce metrů. I tak byl ale závod Trans Brdy opravdovou cyklistickou lahůdkou.

Největší favorit a vítěz světového poháru z Elby Martin Stošek potvrdil svou dominanci. Soupeře uštval až těsně před cílem a za ním dojel kompletní tým Česká spořitelna Accolade v pořadí: Jaromír Skála, Marek Rauchfuss, Marek Bartůněk a Jan Reiner.

Parádní výkon opět předvedla jejich stájová kolegyně Karla Loffelmann (donedávna Štěpánová). V závodě kousek od Prahy se dokázala umístit na dvanáctém místě mezi muži. Druhé v cíli Nikol Flašarové nadělila přes sedmnáct minut.

Na tradiční akci v oblasti, která je právem označovaná jako ráj bikerů z Prahy a okolí, byly na výběr tři závodních trasy a nezávodní Family jízdy. Na fittnes trati se objevili i bývali profíci a dnes už hobby jezdci Stanislav Hejduk, Luboš Kondis, Pavel Boudný, Petr Konečný a další. Všichni si závod užili a potvrdili, že do pedálů stále umějí šlápnout.