Tománek vyrazil do Chorvatska s jasným cílem. Jelikož měl vítězství, jako jediný handicapovaný závodník ve startovním poli předem jisté, chtěl dokončit závod pod hranicí pěti hodin. A už úvodní plavání, ačkoliv bylo oproti tradičním 1,9 kilometrům přibližně o dvě stě metrů delší, bylo dobrým základem k naplnění jeho ambic. „Plavání jsem si užíval. Klidná voda, stále jsem plaval ve skupině. A navíc jsem měl pocit, že jsem na úrovni svého současného standardu,“ líčil závodník. A čas 39:51 minuty mu dal za pravdu. „Snad poprvé v sezoně jsem byl spokojen,“ potvrdil.

V dobrém rozmaru pokračoval i ve své nejsilnější disciplíně. Cyklistickou část dlouhou 87 kilometrů zvládl za 2:25:56 hodiny. „Od prvních kilometrů jsem jel na svém tempovém maximu. Kilometry i závodní okruhy postupně ubíhaly. Navzdory profilově náročné trati a faktu, že jsem ve druhé polovině trochu zpomalil, se jednalo o famózní čas,“ pochvaloval si.

A stále tak živil šanci na překonání vytyčeného času. Zbývalo už jen 21 kilometrů v běžecké formuli, které musel Tománek zvládnout nejhůře za hodinu a čtvrt. „Cítil jsem se dobře. Tempo bylo vyrovnané a únava minimální. Po prvním okruhu jsem věděl, že vysněná meta je stále ve hře a nezbývalo než strojově pokračovat dál. Neriskoval jsem, ale pečlivě jsem hlídal čas. V posledním okruhu jsem měl oproti plánu mírný náskok, což mi přidalo na klidu, nicméně i chvilka nepozornosti by mě mohla o vytyčený cíl připravit,“ uvědomoval si Tománek.

Všechny nástrahy ale dokázal zvládnout a pětihodinovou hranici nakonec pokořit, když protnul cílovou pásku v čase 4:58:15 hodiny. „Celkový čas pro mě znamenal krásné rozloučení s letošní úspěšnou triatlonovou sezonou,“ radoval se Jan Tománek.