Vzhledem k dlouholeté spolupráci nebyl problém navázat i přes velkou louži správný komunikační kanál a třicetiletého sportovce krátce před jeho životním závodem exkluzivně pro Příbramský deník vyzpovídat.

V dějišti šampionátu už jste několik dní, tak jak se vám podařilo naladit formu?
První tréninky po cestě do Tennessee za moc nestály a cítil jsem se hrozně. Zhruba po dvou dnech jsem se už na silnici cítil výrazně lépe. Plavecké tréninky v Tennessee River byly dalším oříškem, protože upouští přehrady a proud je zde velmi silný. Stát na místě je de-facto nemožné a mohu říci, že plavání v takovém proudu jsem ještě na závodech série 70.3 Ironman nezažil.

Jaké máte aktuálně pocity, přibližně den před velkým závodem?
Cítím se dobře, forma je a nervozita zatím nepřichází. Dokonce jsem si v rámci přípravy „zaběhl“ exhibiční závod Late For The Train 10 km Fun, který vedl částečně po trati hlavního závodu a vyzkoušel jsem si tak náročný běžecký terén s velkým převýšením.

Měl jste čas se rozhlédnout? Co říkáte na Ameriku?
Tennessee, Alabama a Georgie, na jejichž pomezí probíhá závod, mě uchvátily nádhernou přírodou a kilometry relativně málo frekventovaných silnic jako stvořených pro cyklistiku. Do Ameriky jsem odlétal i s jistými předsudky vůči americké kuchyni a musím říci, že kvalita a sortiment mě velmi příjemně překvapily. Stejně tak i samotní Američané, kteří jsou velmi milí a přátelští.

Jaký jste si stanovil pro závod cíl?
Do Ameriky jsem přiletěl bojovat o titul mistra světa v 70.3 Ironmanu.

Potkal jste se při tréninku s některým z favoritů na vítězství?
Zatím nepotkal, ale do závodu zbývá jen několik málo dní, takže se to aktuálně nabízí!