Tománek se na start postavil v dobrém rozpoložení. Bohužel se ale opět potvrdilo, že plavání je jeho nejslabší disciplína. Do depa sice doplaval jako osmý, ale s výrazným odstupem od nejlepších. „Měl jsem natrénováno a cítil jsem se dobře. Navíc na plavání se stále více zaměřuji a výkonnostní posun je znatelný, ovšem nyní mi úvodní část vůbec nevyšla. Od prvních metrů jsem zaostával a z vody jsem vylezl, až po více než čtvrthodině,“ byl zklamán příbramský borec.

Velká ztráta na čelo závodu se s českým reprezentantem, bojujícím o účast na olympiádě v Tokiu, táhla po celý další průběh závodu. Ovšem v cyklistické části, která měřila 21 kilometrů, Jan Tománek ukázal, že patří k úplné špičce a propracoval se na šesté místo. „Cyklistika byla velmi náročná a nepatrně delší, než je pro paratriathlon obvyklé, což mi hrálo do karet. V úvodním stoupání jsem dostihl dva španělské závodníky a věřil, že zvládnu zlikvidovat i ztrátu na Müllera z Německa a Chaffeyho z Austrálie, ale nepodařilo se,“ uvedl Tománek.

Závěrečná část na „běžecké formuli“ už nepřinesla příliš vzrušení. Jelikož však během ní vzdal Müller, posunul se český reprezentant na konečnou pátou pozici a cílem projel v čase 1:18:49 hodiny. „Vybojoval jsem svůj nejlepší letošní výsledek, což mě těší. Umístění je dobré, ale s předvedeným výkonem spokojen nejsem, protože mohl být lepší. Cítím velký prostor pro zlepšování, což je motivací do dalších závodů,“ zhodnotil závod Jan Tománek.