Odjíždíte na triatlon se splněným tréninkovým plánem?
Soustředění na Mallorce bylo do značné míry ovlivněno náročným zimním programem a zejména mou účastí na Vasaloppet. Právě po návratu ze Švédska jsem si dal několikatýdenní pauzu a pokusil jsem se maximálně zregenerovat, přesto únava byla stále citelná a proto jsem cyklistickou přípravu začal dávkovat velmi pozvolna. Zpravidla na cyklistické soustředění odjíždím se základem z trenažéru, ale letos jsem před odjezdem do tepla najel naprosté minimum. Trénink na Mallorce byl velmi intuitivní. Snažil jsem se naslouchat svému tělu a potřeboval jsem podstatně více odpočinku. Přesto si myslím, že Mallorca svůj účel splnila. Něco jsem najel, postupně jsem zrychloval a hlavně jsem si zvykl na pravidelný tréninkový rytmus.

Proč jste si vybral závod v Černé Hoře?
Nový závod, nová destinace. To byly asi hlavní faktory. Také se dá předpokládat, že klimatické podmínky budou příhodnější než v České republice, takže pro mě má start na Ocean Lava Montenegro převážně tréninkový význam.

Jaký máte cíl na umístění a máte informace kolik tam bude Čechů?
Za úspěch budu považovat celkový čas na úrovni osobního maxima. Nemám v tuto chvíli ambici na to, abych stanovoval nové osobní rekordy. Po volnějším soustředění se konečně cítím odpočinutý a uvolněný, takže útok na osobní maximum není vyloučený, ale necháme se překvapit. Závod je poměrně dobře obsazený. Na start se postaví okolo dvaceti Čechů.