Trenér, který má rád když z jeho svěřenců sálají emoce okolnosti svého kladenského konce nemínil blíže specifikovat.

Klár byl rád, že se záhy našel klub, který o něj měl zájem a výrazněji nezasáhne do zaběhlých kolejí jeho rodiny. Od nové sezony bude hlavním koučem Příbrami, kde se upsal na jeden rok, přičemž dodatkem smlouvy je možná opce. Nejvíc se těší, že bude trénovat mladý tým, který dá do volejbalu srdíčko a bude chtít bavit skvělé příbramské fanoušky.

Prezident Kocourů Dan Rosenbaum Klára oslovil potom, co vešel v známost jeho konec v Kladně. "Moji podmínkou bylo, že zůstanu učit na sportovním gymnáziu v Kladně, kde jsem spokojený a navíc jsme tady slíbil rodičům svých žáků, že ve škole zůstanu," říká s tím, že proto jiné nabídky z extraligových klubů odmítl.

Navíc neměl jistotu, že jinde bude poprvé v českém extraligovém klubu hlavním trenérem. "Kladno jsem ale jednou jako první trenér vedl, když jsme letos vyhráli v Ostravě 3:2," s úsměvem připomíná svůj záskok za nemocného Milana Fortuníka.

Pozice prvního muže kabiny vhodná pro nabírání zkušeností vzhledem k působení juniorské reprezentaci, kde může čtyřiačtyřicetiletý rodák z Vamberku nadále prodávat své hráčské a trenérské zkušenosti z dlouholetého působení v Belgii.