Příbramští dorazili na opačnou stranu středočeského kraje v kompletním složení. Poprvé od poloviny listopadu, kdy musel nuceně na operaci, je vedl hlavní kouč Vašina. I on musel zpočátku sledovat svěřence, jak se postupně zahřívali, neboť začátek utkání patřil domácímu celku. Na bloku úřadoval domácí Hudák. I tak ale šlo úvodní dějství díky pětibodové šňůře v závěru na stranu Kocourů.

„První set jsme začali lehce vlažně. Bylo zde hodně chyb jak od domácích tak od nás. Postupem se naše hra zlepšovala, dobře jsme podávali a dokázali domácí hráče ubránit, jak smečaře, tak domácího univerzála na bloku a v poli,“ mínil příbramský kapitán Daniel Rosenbaum mladší.

Zisk úvodní sady se ukázal klíčový pro vývoj zbytku utkání. Domácí zcela vypadli z role a utkání bylo plně pod kontrolou Kocourů. Hosté dovolili soupeři za druhý i třetí set pouze jednu tříbodovou sérii, jinak si obě dějství v klidu hlídali bez vážných komplikací. Nakonec z toho byla poměrně jasná výhra 3:0 na sety.

„Jsem samozřejmě rád za tři body po Novém roce, protože to je vždy taková loterie, jak se družstvo vrátí. V každém případě si myslím, že jsme hráli slušný volejbal a neříkám, že nám Benátky utkání usnadnily. Prostě jsme byli lepší, měli jsme větší touhu po vítězství a myslím si, že jsme byli i volejbalově šikovnější,“ uvedl kouč Vašina.

Kocouři si tak upevnili průběžnou sedmou pozici v tabulce. Před Beskydy mají už šestibodový náskok a nadále jsou ve hře o elitní šestku, kde stále pronásledují Odolenu Vodu.

Benátky nad Jizerou – Příbram 0:3 (-21, -19, -16)

Esa: 0:3. Bloky: 13:7. Rozhodčí: Kvarda – Krtička. Diváci: 400.

Příbram: Rosenbaum (2), Gabriel (14), Šábrt (6), Tevkun (17), Lyzanec (8), Benítez (3), libero Verasio. Střídal: F. Ureš (6).