V mládí začínal s fotbalem, který hrál na okresní úrovni. Později zkoušel parkur, ale nakonec se našel ve sportovním odvětví, kde vládnou velké svaly. „Cvičím od patnácti let a chtěl jsem to nějak zúročit. Stoupnout si na kulturistické podium byl můj sen,“ popsal svou cestu ke kulturistice Tomáš Kohout.

Na své první závody se připravoval téměř celý rok. Až se dočkal 24. a 25. listopadu, kdy vyrazil do Kutné Hory, respektive Březnice, kde se poměřil s konkurencí v kategorii juniorů. „Jednalo se o kondiční závody. Připravoval jsem se od ledna. Obnášelo to nejprve nabírání objemu a posléze dietu, která trvala poslední dva měsíce,“ přiblížil Kohout.

Ačkoliv se jednalo o jeho premiéru, rozhodně neházel flintu do žita a nejel se pouze zúčastnit. Naopak věřil, že může dosáhnout hodně vysoko. „Můj trenér Antonín Hodan má velký přehled a jeho úsudek byl, že určitě mám na medaili. Jeho slova mi dodala sebevědomí a ve skrytu duše jsem doufal, že by to mohlo vyjít,“ přiznal třiadvacetiletý svalovec, který momentálně žije na Zbraslavi.

A vyšlo to! Hned v Kutné Hoře za sebou nechal všechny konkurenty a bral zlatou medaili. O den později v Březnici dokonce sahal po dalším nejcennějším kovu, o který ho ovšem připravila gynekomastie. „Jedná se o zvětšení prsní žlázy. Kvůli tomu jsem nemohl být klasifikován na medailové pozici. Mrzí mě to, protože formu jsem měl ještě lepší, než v Kutné Hoře,“ povzdychl si nováček ve světě kulturistiky.

Přesto byl ale se svými prvními vystoupeními spokojen. „Byl to zážitek. Určitě to beru jako úspěch, za který stojí celý tým, v jehož čele je můj trenér a také bratr, který už za sebou nějaké závody má, takže mě nejen podporoval, ale i poradil. Teď si dám chvíli pauzu, během které s koučem promyslíme, co bude dál,“ dodal Tomáš Kohout.