Pochod postupně projde přes Příbram – Svatou Horu – Sázky – Hatě – Brod – Lešetice až k památníku Vojna. V každém místě nebo části města se mohou přidat další lidé. „Zároveň jsme oslovili další obce a vesnice na Příbramsku. Naším cílem je, abychom se v co největším počtu společně sešli u Památníku Vojna, místa spojeného s komunistickým útlakem,“ přiblížil podstatu pochodu organizátor pochodu Josef Hovorka.

Během pochodu budou přiblížena jednotlivá místa, ke kterým se pojí příběhy z doby komunismu. „Celý pochod je součástí putování za příběhy Františka Zahrádky, jehož životní krédo by mělo naplňovat život každého z nás,“ říká organizátor pochodu Josef Hovorka.

Program bude zahájen v 10 hodin, na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami. „Listopadové dny roku 1989 vyhnali lidi do ulic tisíce lidí a vytvořili jedinečné pochody po celém Československu. Připomeňte si s námi jeden takový po třiceti letech v Příbrami. Těšíme se na každého účastníka. Akce je určena nejen pro milovníky pochodů, ale pro celou širokou veřejnost,“ dodal Hovorka.