Jak velký je Oxygen v porovnání s ostatními kluby v České republice?

Lucie: Náš klub je jedním z těch větších a rozhodně patří do Top 10 nejúspěšnějších klubů. Myslím, že je to stejné i co se týče počtu našich členů.Daniela: Je to tak, největší klub u nás má přibližně šedesát členů a my jich máme asi padesát, takže co se týče počtu členů jsme jedním z největších oddílů.

Nyní přejděme k samotné sezoně. Jak její průběh hodnotíte?

Lucie: Tenhle rok byl opravdu velmi úspěšný. Sešel se silný a kvalitní ročník, měli jsme hodně týmů, které prokázaly svůj talent a pracovitost, což dokázaly přetavit ve skvělé výsledky.

Daniela: Jak už řekla Lucie, sezona byla opravdu povedená a úspěšná. Chtěla bych ještě dodat, že není jednoduché celý rok trénovat a vyladit formu na jeden nebo dva hlavní závody, které se v sezoně konají. Všem patří velký obdiv za to, že dokázali v těch nejdůležitějších momentech sladit vše tak, jak jsme si všichni přáli.


Jakých úspěchů jste v letošním roce dosáhli?

Lucie: Nejdříve musím říct, že jsme po celý rok všichni tvrdě pracovali a to jsme zúročili především na začátku října, kdy jsme uspěli na mistrovství republiky ve sportovní aerobiku a fitness. Tam naše děvčata získala celkem pět medailí – dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové.

Daniela: O několik dní později nás čekalo Mistrovství světa v Nizozemsku a tam jsme získali jednu stříbrnou medaili a dvě nepopulární, přesto krásná čtvrtá místa.

Pojďme nejdříve blíže k mistrovství republiky. Jaká byla konkurence?

Lucie: Náš Oxygen měl celkem sedm zástupců. Kadetský stepařský tým, čtyři juniorské týmy, jeden seniorský a také Kristýnu Pacovskou v kategorii kadetek jednotlivkyň.

Daniela: Bylo to různé, záleželo na jednotlivých kategoriích. Třeba Kristýna Pacovská závodila v kategorii kadetek v konkurenci asi třiceti závodnic. V týmech se soutěže zúčastňuje přibližně šest celků, což je dáno tím, že je mnohem těžší celý tým složit.

Už jste to obě naznačily, ale jak si vedli vaši zástupci republice?

Lucie a Daniela: Zlaté skončily kadetský stepařský tým a juniorky ve stepu Gaga, druhé místo získaly stepařky v seniorské kategorii a třetí místa juniorky ve stepu Sia a juniorské trio. Dále se na čtvrtém místě umístili junioři ve step Petite a na pátém místě skončila v kategorii kadetek jednotlivkyň Kristýna Pacovská.

Přejděme teď k Mistrovství světa v Nizozemsku. Jak probíhala nominace? Kolik jste na něm měli svých zástupců a jakých výsledků dosáhli?

Lucie: Nominace na mistrovství světa byla určena na základě tří jarních nominačních závodů, ve kterých bylo potřeba nasbírat co nejvíce bodů. Na mistrovství se poté nominovali tři nejlepší v celkovém pořadí těchto závodů z každé kategorie.

Daniela: Z našeho oddílu vyrazily do Holandska čtyři týmy. Jednalo se o dva juniorské, z nichž jeden skončil na šestém a druhý na čtvrtém místě. Seniorský tým obsadil rovněž čtvrté místo a kadetky dosáhly na již zmíněnou stříbrnou medaili.

Kdo byl největším soupeřem vašich týmů?

Lucie: Na mistrovství světa je to v poslední době vždy souboj našich a ruských reprezentantek. Jinak tomu nebylo ani letos, takže naším největším soupeřem byli jednoznačně reprezentantky Ruska.

Daniela: Samozřejmě, že se mistrovství světa účastnilo více států, jako třeba Austrálie, africké země, Belgie, Německo a další, ale ty zatím nedosahují takové úrovně, které dosahují právě reprezentanti České republiky a Ruska.

Je nějaký tým, který byste chtěly za výkony v letošní sezoně vyzdvihnout?

Lucie: Chtěla bych zmínit kadetský tým ve složení Karolína Dušková, Adriana Lednická, Sofie Majerová, Natálie Minaříková, Barbora Vosková, Josefína Jahelková. Je to z důvodu, že jsme před sezonou vůbec nevěděli, jestli tento tým vůbec postavíme. Byli tam nějaká zranění, pořád jsme předělávali sestavu a nakonec dosáhly na medaile.

Daniela: Pochvalu si ale zaslouží samozřejmě všichni členové Oxygenu Příbram, protože jak už bylo řečeno, všichni tvrdě pracovali během celé sezony, a i když třeba nedosáhli v mistrovství republiky nebo světa na medaili, obsadili po vynikajících výkonech skvělá umístění.

Co vás ještě v sezoně čeká?
Lucie a Daniela: Sezona je u konce, ale 16. prosince chystáme v příbramském divadle v rámci slavnostního zakončení celé sezony vystoupení všech oddílů Oxygenu. K vidění tak budou jak úspěšní reprezentanti z mistrovství světa, ale i ostatní, kteří se bohužel na tuto akci neprobojovali. Kromě toho vystoupí také malé dětičky z naší školičky.

Chystáte něco nového do následující sezony?

Lucie: Jak už to ve sportu bývá, někdo končí, někdo nový začíná, takže se budeme opět snažit namixovat týmy tak, aby byly znovu úspěšné. Příští sezonu chystáme také nový seniorský tým, jehož členkou bude i Daniela Chlebnová, která se vrací po roční pauze opět k závodění.