Absolvoval ho na španělské Mallorce, kde na něj ovšem nečekala žádná dovolená, nýbrž tvrdá práce, která trvala celé tři týdny. „S výjimkou specificky zaměřených tréninků jsem trénoval dvoufázově v modelu tři dny trénink a jeden den volno,“ nastínil Tománek svůj tréninkový plán.

Během jeho plnění se zaměřil nejen na pilování své nejsilnější zbraně, kterou je cyklistika, ale zároveň se naopak snažil vylepšit i svou dlouhodobě největší slabinu, kterou je plavání. „Vždy jsem začínal hodinovým plaveckým tréninkem v bazénu, po kterém následovaly až čtyři hodiny cyklistiky. Vzhledem k rozmanitosti terénu jsem kombinoval rovinaté, zvlněné i ryze horské tréninky“ líčil jednatřicetiletý závodník, jenž zapracoval i na silové vytrvalosti, protože právě dostatek sil, může být v náročné sezoně tím rozhodujícím klíčem k úspěchu.

Soustředění tak naplnilo všechna Tománkova očekávání. „Proběhlo podle plánu a s klidným svědomím mohu říci, že na letošní závodní sezonu jsem připraven podle svých představ,“ ujišťuje Jan Tománek, který hodlá nyní už jen naladit formu na úvodní závod mistrovství světa ITU Multisport World Championship Pontevedra, který se rovněž uskuteční na španělské půdě.