Třiadvacetiletý Sandr, který prošel mládežnickými výběry 1. FK Příbram a nakoukl i do seniorské reprezentace malého fotbalu, nebude týmu chybět kvůli zranění, nýbrž z důvodu osobních. Rozhodl se totiž vydat za novým životním dobrodružstvím.

„Mám rád výzvy. Chtěl jsem zkusit něco nového a tak se v únoru chystám za velkou louži. Pro budoucí část svého nejen osobního, ale i pracovního života jsem si vybral Austrálii, kam mířím minimálně na dva roky. Jestli to ale bude na delší dobu, nejsme momentálně schopen říci,“ prozradil výborně technicky vybavený fotbalista.

Příbram, jež může pro jarní část reálně pomýšlet až na čtvrté místo, na které ztrácí pouhých pět bodů, tak bude muset najít za svého tahouna dlouhodobou náhradu. Sandr ale týmu, který se po období tápání postupně herně i výsledkově zvedá, věří.

„V poslední době se nám podařilo ustálit sestavu a na našich výkonech to bylo znát. Samozřejmě mě mrzí, že klukům nebudu schopen pomoci na hřišti, ale nedá se nic dělat. V každém případě budu jejich výkony nadále sledovat a budu jim fandit, aby dosáhli co nejlepšího výsledku,“ potvrdil David Sandr.

Jak velkou komplikací skutečně pro příbramský celek bude jeho absence, se ukáže až na hřišti. Nicméně Sandr byl velkou osobností, která se bude jen těžko nahrazovat. Na druhou stranu se jeho spoluhráči mohou ještě více semknout, bojovat i za svého kamaráda a posun v tabulce směrem nahoru se tak může i bez největší opory stát skutečností.