Kdy jste se začal věnovat národní házené? A kdo vás k ní přivedl? 
Národní házené se věnuji od svých pěti let, kdy jsem začal hrát ve Staré Huti. Přivedl mě k ní táta, který se jí dříve, stejně jako většina naší rodiny, věnoval. 

Jakými týmy jste během své kariéry prošel? 
Nejvíce jsem toho odehrál za mateřský tým TJ Stará Huť, za který jsem nastupoval jak v nejvyšší soutěži, tak v oblastním přeboru. Hrál jsem také první ligu za Krčín, druhou za Čakovice a nyní hraji ligu v Plzni.

Ilustrační foto.
Národní házená? Sport, který není příliš známý, ale nezanikl

Jak dlouho se ještě házené hodláte věnovat?
Házená mě baví, hraji jí už 35 let a ještě dlouho budu. V nejvyšší soutěži je to tedy poslední rok, ale ve Staré Huti mě pak čeká ještě několik sezon.

Co je vaším největším úspěchem?
Za svůj největší úspěch považuji, že jsem byl vyhlášen nejlepším házenkářem roku 2008. Kromě toho také to, že se už šestnáct let účastním reprezentačních zápasů Čechy versus Morava.

Jak vidíte současný stav národní házené?
Myslím si, že nyní je národní házená trochu v úpadku. Na druhou stranu se do trénovaní zapojují hráči z mé generace, což je určitě pozitivní signál. Navíc je v současnosti hodně mládežnických mužstev, takže věřím, že nastanou opět lepší časy.

Proč si myslíte, že národní házená není tak sledovaná, jako její známější „sestra“? A neuvažoval jste někdy o přechodu k mezinárodní házené?
Přestože je národní házená starší, tento známější typ jí plně v mezinárodním měřítku, především tedy v Německu převálcoval, což může být dáno mimo jiné odlišnými a trochu složitějšími pravidly. Já jsem dokonce před časem dostal nabídku od Dukly Praha, ale asi kvůli partě lidí, kterou jsme v našem týmu měli a rodině, která se národní házené věnovala jsem ji odmítl.

Členové Kiwanis klubu Příbram společně s Vojtaanem předávali kiwanis panenky v příbramské nemocnici.
Kiwanis panenky dětem v příbramské nemocnici předal populární Vojtaano

Vy sám se ve Staré Huti věnujete trénování mládeže, jak se vám daří? 
Trénuji žákyně a musím říct, že z jejich práce a výkonů panuje velká radost a spokojenost. Všechny tvrdě pracují a to se odráží i na výsledcích. Dokázaly totiž zvítězit v krajském přeboru, díky čemuž posléze postoupily na Mistrovství České republiky, kde ve velmi kvalitní konkurenci obsadily krásné páté místo.