Jednalo se o sedmý závod, který se jel v rámci MČR v rally. Závod začal v pátek v podvečer na náměstí T.G.M. v Příbrami, kde proběhlo slavnostní zahájení. Trasa závodu vedla, jak již název připomíná okolím Příbrami a jezdce zavedla do Dlouhé Lhoty, Bohutína, Podlesí, Sádku, Sestrouně, Hodětic, Nalžovic, Líchova a samozřejmě do Příbrami. 


Samotný závod, během kterého čekalo na jezdce ve dvou dnech zmíněných šestnáct rychlostních zkoušek, osm v každé etapě, začal v sobotu ráno na letišti v Dlouhé Lhotě. 


Od té doby probíhalo zápolení jezdců nejen v rámci MČR, ale také v dalších kategoriích – Pohár pořadatele, Česká Trophy a Rally Legend. Vítěze pak mohli přítomní diváci spatřit v neděli ve 14:15 opět na náměstí T.G.M.


Vítězem se stal Jan Dohnal, který spolu se svým spolujezdcem, Příbramákem Michalem Ernstem kraloval ve voze Ford Focus WRC jednoznačně celému závodu a obhájil tak loňské vítězství. Druzí skončili Václav Pech s Petrem Uhlem ve voze Ford Fiesta R5 a stupně vítězů doplnila smíšená posádka Vojtěch Štajf s Markétou Skácelovou ve voze Škoda Fabia R5.


Vítězná posádka se během závodu dopustila jediné chyby, když během neděle skončila v hodinách a zhasl ji motor. Jinak projela celou trať bez chyby. „Obhájit loňské prvenství bylo náročné. Počasí nám to moc neulehčilo, vystřídaly se tady snad všechny možné podmínky: sucho, mokro bláto… Pro nás bylo velmi těžké se těmto podmínkám přizpůsobit a především vyladit nastavení vozu a zvolit správné pneumatiky. Bylo to o improvizaci a jak říká Pepa Peták, vyhraje ten, kdo udělá nejméně chyb. Nám se jich podařilo vyvarovat a jsme nadšení, že se nám to povedlo zvítězit,“ zhodnotil povedený víkend Jan Dohnal.


„Tím, že tady bydlím, jsem moc rád, že jsme to zvládli a vyhráli. Znám to tady a závod byl velmi náročný nejen kvůli podmínkám, ale také díky novým úsekům na trati, které byly super, těžké a navíc je nikdo neznal, což soutěž udělalo výrazně složitější. Hodně lidí říkalo, že tato trať je rychlá a není příliš náročná. Myslím, že letos jim organizátoři zavřeli ústa,“ dodal druhý člen vítězné posádky, navigátor Michal Ernst.


Největším soupeřem vítězů byl během víkendu Václav Pech navigovaný Petrem Uhlem. „V této sezoně nám jsou druhá místa asi souzená. Musím ale sportovně uznat, že kluci vyhráli zaslouženě a my jsme asi na více než druhé místo neměli,“ řekl druhý v cíli Václav Pech.
Dohnal s Ernstem se tak po druhém vítězství v řadě pokusí příští rok na Rally Příbram o vítězný hattrick. „Doufám, že Příbram bude a my uděláme všechno pro to, abychom tady mohli startovat,“ uzavřel Dohnal.


Spokojenost s průběhem závodu panovala také u organizátorů celého závodu, kterým se splnilo jejich hlavní přání. „Jsem velice rád, že mohu říct, že 38. SVK Rally Příbram byla bez problémů a především nedošlo k žádnému zranění. Počasí nám sice příliš nepřálo, ale o to zajímavější byly průjezdy jednotlivých posádek každým úsekem trati a naopak si myslím, že počasí přispělo k větší vyrovnanosti a dramatičnosti celého závodu,“ řekl ředitel Rally Příbram pan Pavel Štípek.


Jeho poděkování samozřejmě patřilo všem partnerům, sponzorům, pracovníkům, kteří pomáhali v rámci celého víkendu, ale také všem obcím, za to, že týmu pořadatelů umožnily konání tohoto ročníku. 


„Samozřejmě patří poděkování také fanouškům, kteří podle ohlasů fandili v hojném počtu po celý víkend,“ dodávají organizátoři.
Nyní už nezbývá, než pogratulovat všem oceněným, popřát všem jezdcům hodně štěstí do další sezony a těšit se na další, už 39. ročník Rally Příbram.