Rozhodl o tom sobotní zápas s Mazáky z Přelouče, které příbramští futsalisté porazili na domácí půdě s přehledem 12:6.

„Již první poločas, který jsme vyhráli 8:1, jasně ukázal, kdo na palubovce kraloval. V druhém poločase pak náš tým lehce polevil, ačkoliv je nutno podotknout, že spoustu z našich dalších šancí jsme neproměnili,“ zhodnotil klub utkání na svých sociálních sítích.

Viva zásluhou vítězství rozšířila svůj zisk na 33 bodů a osamostatnila na druhém místě soutěže, když se odpoutala na rozdíl tří bodů od Třebusic, které podlehly na půdě vedoucího Brandýsku 4:2.

Ten se tak s předstihem stal letošním králem soutěže, protože před příbramským obhájcem prvenství má nyní nedostižný náskok devíti bodů.

Druhé místo budou hráči Vivy hájit ve zbytku soutěže na palubovce MCE Slaný, kde nastoupí už tento pátek a o týden později, kdy je čeká závěrečný zápas sezony doma s Dobřichovicemi.