DOBÝVÁNÍ S ÚSPĚŠNÝM KONCEM

Kralupy přijely do Příbrami bez svého nejlepšího střelce Vymětalíka, což byla pro hráče Vivy jednoznačně pozitivní zpráva. Hosté, vědomi si absence svého tahouna, se zaměřili na defenzivu a po celý zápas bránili v hlubokém bloku, což dělalo domácím dlouhou dobu problémy. „Museli jsme dobývat pevnou obranu Kralup. Nebylo to jednoduché, protože jsme potřebovali dobře organizovaného soupeře pořádně rozběhat,“ přiblížil dění na palubovce Jakub Hausleitner. Přesto Viva dokázala obranu soupeře ještě před pauzou dvakrát prolomit, což její hráče uklidnilo do dalšího průběhu střetnutí.

Po změně stran se obrázek hry nezměnil. Kralupy sice rychle snížili, ale příbramští hráči posléze nadále dobývali hostující svatyni a dokázali ve skóre odskočit na 5:1. „Duel jsme i přes inkasovaný gól měli stále pod kontrolou, což se následně ukázalo i ve skóre,“ myslí si Hausleitner, střelec dvou branek příbramského celku.
Hostům svitla malá naděje při jejich snížení na 5:2, ale domácí vzápětí přidali ještě dvě branky a osmé vítězství v řadě si už vzít nenechali.

LEGIE NA HRASL NEUMÍ

Přestože byla Legie proti Hraslu Slaný papírovým favoritem, hráči příbramského celku věděli, že je nečeká nic jednoduchého. „Historicky se nám proti Hraslu nedaří. Ve vyšších soutěžích se potkáváme několik let a máme výrazně zápornou bilanci,“ potvrdil neoblíbenost soupeře Vojtěch Zákoucký.

Ani tentokrát se pro Legii zápas nezačal vyvíjet dobře. Domácí se rychle ujali vedení 3:0 a futsalisté z Příbrami museli dotahovat. Podařilo se jim to ještě do přestávky a zápas tak zůstával nadále otevřený.

Druhá půle však pro hosty opět nezačala dobře. Nejprve si vstřelili vlastní gól a následně inkasovali pátou branku, která se ukázala jako klíčová. Legie se od té doby přiblížila svému soupeři pouze na rozdíl jedné branky. Naposledy dvě minuty před koncem, kdy snižovala na konečných 6:5. „Byl to vyrovnaný duel. Ovšem na rozdíl od předchozích zápasů jsme si nedokázali vytvořit tolik šancí. Slaný dobře bránilo a nakonec mělo o trochu více štěstí,“ zhodnotil průběh utkání příbramský Vojtěch Zákoucký

FK VIVA Příbram – AFC Kralupy n/Vl 7:2 (2:0)

Branky Vivy: Hausleitner 2, Branžovský 2, Malý, Havelka, Zykán.

Hrasl Slaný – Legie Příbram 6:5 (3:3)

Branky Legie: Zákoucký V., Venta, Rom, Sandr, Zákoucký M.