Příčinou první ztráty bodů od 2. listopadu 2018 (domácí prohra s Brandýskem 5:13) byl především první poločas, po kterém vedl Hrasl 4:1. „Naší hře chyběla aktivita, moc jsme neběhali, přesto jsme měli převahu. Doplatili jsme ale na špatnou koncovku, když jsme trefili asi šest tyček. Zároveň jsme udělali laciné chyby, na které soupeř čekal a dokázal je potrestat,“ popsal Branžovský.

Přesto hráči Vivy nepanikařili. „Řekli jsme si, že o svou sérii nechceme takhle lehce přijít. Cítili jsme, že pořád máme šanci s utkáním něco udělat,“ potvrdil Branžovský, který se svými spoluhráči vsadil všechno na jednu kartu. „Vzhledem k tříbrankové ztrátě jsme se hned od začátku druhého poločasu rozhodli pro hru bez brankáře,“ prozradil.

Ačkoliv příbramské manko v průběhu druhého dějství ještě narostlo (2:6), tak se nakonec tento tah vyplatil. „Hrasl jsme následně zatlačili na jeho polovinu a vyrovnali jsme. Dokázali jsme pak ještě jednou odpovědět i na jeho sedmou branku a měli jsme řadu dalších šancí, kterými jsme mohli dokonce otočit skóre na naši stranu. Kdyby se tak stalo, nikdo by se nemohl divit. Tentokrát jsme ovšem neměli střelecké štěstí,“ posteskl si hrající trenér příbramského celku.

I tak ale konečnou remízu 7:7, na které se svými brankami podíleli Kunc (3), Hausleitner (2), Zykán a Drašnar, bral. „Jsme rádi, že jsme alespoň prodloužili naši sérii neporazitelnosti na devatenáct zápasů. Nic se neděje, pořád je teprve začátek soutěže a před námi ještě spousta zápasů,“ poznamenal Branžovský.