Mužem zápasu v Ostravě se stal rozhodně Jiří Toman. Univerzál příbramského týmu nasbíral v utkání 21 bodů a táhl hosty za vítězstvím. Kocouři předvedli na druhém konci republiky kompaktní výkon ve všech činnostech a domácí se dostávali do hry jen v určitých pasážích utkání.

„Měli jsme z utkání obavy, protože soupeř podal v posledních kolech dobrý výkon. K bojovným výkonům Ostravy přibyl Peter Michalovič, který tomu dodává zkušenost. Jsem rád, že to dnes takhle dopadlo. Jsou to pro nás extrémně důležité body,“ přiznal trenér Lubomír Vašina. Celek z Moravskoslezského kraje totiž vyhrál úvodní střetnutí v Příbrami, když byl na dně tabulky. Hoté mu ale nyní vrátili porážku i s úroky.

Volejbalisté Příbrami doma podlehli Liberci 1:3
Kocouři pod tlakem chybovali. Liberec je rozstřílel na servisu

Příbram vládla jak v útoku, tak obraně. Soupeře předčila i sedmi esy, ke kterým přidala osm bloků. I V těchto ohledech zůstala Ostrava pozadu. „Odehráli jsme pěkný zápas. Snažili jsme se ho odehrát s minimem chyb, což se nám dařilo. Bojovali jsme, což byl hlavní klíč k vítězství. Jsme nadšeni ze zisku tří bodů,“ jásal kapitán Kocourů Daniel Rosenbaum a měl proč. Příbram pro pohledu na tabulku upevnila šestou pozici a na sedmou Odolenu Vodu má luxusní náskok devíti bodů. Před koncem základní části už tak reálně může pomýšlet na umístění v elitní šestce a tím pádem i přímému postupu do čtvrtfinále play off.

Ostrava – Příbram 0:3 (-23, -20, -20)

Esa: 4:7. Bloky: 6:8. Rozhodčí: Grabovský, Možnár. Diváci: 225.

Příbram: Rosenbaum, Franco (11), Šábrt (8), Toman, Lyzanec (12), Benitez (4), libero Verasio. Střídali: Ureš, Tóth (1).