Domácí nevstoupili do zápasu nejlépe a jeho začátek tak patřil lépe hrajícím hostům z Prahy. Těm se dařilo především na útoky, kde na rozdíl od příbramských volejbalistů nedělali žádné chyby. Přesto se Příbram držela i díky podpoře zaplněné haly držela se svým soupeřem v kontaktu a první set došel do vyrovnané koncovky, kterou ale přeci jen zvládli lépe hosté, kteří zvítězili 25:21 a ujali se vedení.


Od druhého setu se ale výkon příbramského týmu výrazně zlepšil. Domácí přidali na odvaze a přestali chybovat v útoku. Naopak tým ČZU Praha již nebyl při svém útočném snažení tak úspěšný, jako v první sadě a čím více se domácí rozehrávali, tím výkon hostujícího týmu klesal. Příbram si v průběhu druhého setu vypracovala náskok, který si v poklidu držela do jeho koncovky a následně srovnala po výsledku 25:20 na 1:1. Druhý set poznamenalo delší zdržení, které bylo způsobeno několika kapky deště, které prosákly střechou až na hrací plochu. Rozhodčí tak musel spolu s delegátem utkání rozhodnout o to, jestli bude možné utkání vůbec dohrát. Po několika minutové debatě se bylo rozhodnuto, že utkání bude pokračovat a nejen druhý set se tak mohl dohrát.


Ve třetím dějství se Příbram rozehrála ke skvělému výkonu a rychle se ujala vedení 5:0. To bylo také rozhodující, jelikož si tento náskok pohlídala, sadu dotáhla do vítězného konce, když přehrála ČZU rozdílem osmi bodů 25:17. Kromě spanilé jízdy domácích volejbalistů viděli diváci také několik vypjatých chvílí na obou stranách. Vše bylo zapříčiněno několika spornými míči, po kterých se množily diskuse s rozhodčím, který následně uděloval žluté karty.


Čtvrtý set byl zřejmě nejvyrovnanější ze všech a také nejvyhrocenější. Hosté si až do poloviny setu drželi mírné vedení, ale se dokázala dotáhnout zpět. Pomohl jí i zkrat Matyáše Démara, který za stavu 16:17 pro hosty nesouhlasil s výrokem rozhodčího a dostal červenou kartu. Emoce pracovaly i nadále a po Démarovi vidělo červenou kartu i hostující libero Martin Kop mladší, což znamenalo i trestný bod ve prospěch domácích. 


Pražané si poté náskok sice vybojovala zpět, ale Příbram se nevzdala a dokázala srovnat na 23:23. Následně získala i další dva body mohla slavit. Ziskem posledního bodu zakončil utkání symbolicky domácí kapitán Martin Böhm. Hosté i po konci utkání pokračovali v protestech, když odmítli nastoupit na základní čáru při vyhlášení nejlepšího hráče utkání. Radost domácího týmu z prvního vítězství po třech zápasech to však překazit nemohlo.

„Dnes to byl vyrovnaný zápas, ČZU hodně tlačilo na servisu a dělalo nám s ním problémy. My jsme se s tím od druhého setu poprali celkem dobře a v rozhodující chvíli nám pomohl náš smečař Pantič, který uhrál dva důležité balóny, které rozhodly zápas. Byl to dnes opravdu vyrovnaný zápas a myslím, že ho mohl vyhrát kdokoli, řekl po utkání pro ČVS spokojený blokař příbramského týmu Vladimír Mikulenka.