Úvod zápasu vyšel lépe Kocourům, kteří si vypracovali tříbodový náskok, jenže v dalším průběhu o něj přišli a za delší konec provazu začala tahat Ostrava, která šla do koncovky za vedení 20:16. Příbram dokázala náskok soupeře ještě stáhnout, přesto ale prohrála 25:23.

Druhá sada nabídla velkou přetahovanou. Rozhodovala opět koncovka, kterou zvládli znovu lépe domácí, zvítězili 29:27 a dostali Příbram do velmi složité situace.

Podobný průběh mělo i dějství následující. Za stavu 24:23 pro domácí, balancovali příbramští nad propastí, ale mečbol dokázali odvrátit, poté uhráli i další dva míče a najednou byli zpátky ve hře.

Snížení stavu dodalo Kocourům sebevědomí, méně chybovali výsledkem byla nejjednoznačnější sada celého duelu, kterou Příbram ovládla rozdílem sedmi bodů a vynutila si pátý set.

Do něj vstoupili Středočeši mnohem lépe a vypracovali si vedení 11:6, jenže pak si vybrali slabší chvilku a ostravští hráči dokázali srovnat. Příbramští ovšem dokázali znovu zabrat a nakonec ovládli rozhodující dějství 15:12 a mohli slavit další vydřené vítězství.

„Body se z Ostravy vozí těžko. Byl to vypjatý zápas. Prohráli jsme první dva sety po našich chybách. Nakonec zvítězil v pěti setech šťastnější tým. Od čtvrtého setu jsme začali lépe servírovat, nedělali tolik chyb a konečně i něco ubránili,“ konstatoval po utkání příbramský trenér Martin Kop.

VK Ostrava – VK Příbram 2:3 (25:23, 29:27, 24:26, 18:24, 12:15)

Příbram: Lech, Böhm, Beau, Dolgopolov, Wawrzynczyk, Trojanowicz, libera Juračka, Kop. Střídali: Mikulenka, Suda, Kuchař