Horníci vstupovali do semifinálové série s vědomím, že Mladou Boleslav dokázali v základní části dvakrát porazit a mají s ní tedy letos pozitivní zápasovou bilanci. Trenér Michal Vošahlík však nadále zůstával nohama na zemi. „Zápasy vyřazovací části jsou úplně jiné. Samozřejmě je to pozitivní, protože víme, že s Mladou Boleslaví se dá hrát a vyhrát, na druhou stranu si myslím, že výkon soupeře bude mnohem lepší a v sérii bude mírným favoritem,“ uvedl ještě před začátkem příbramský kouč.

Komplikací pro příbramské hráče byla navíc absence jedné z opor kádru. „Museli jsme se obejít bez Vojty Ureše, kterého trápí bolestivé zranění. Není vůbec jisté, jestli zasáhne do semifinálové série,“ zalitoval kapitán Matěj Velebil.

Tým se však rozhodl nejen bojovat za svého spoluhráče, ale hlavně navázat na povedená utkání ze základní části. Horníci tak v úvodu tahali za delší konec provazu. Velkou zbraní příbramských hráčů byl rychlý přechod do útoku, se kterým si domácí nevěděli, v prvním poločase, rady. Hlavně díky tomu vedl Vošahlíkův tým, v polovině zápasu, o pět bodů. „Věděli jsme, že soupeř bude chtít hrát pomalou hru, která bude založena na postupných útocích a přesné střelbě. My jsme naopak chtěli využít rychlých protiútoků, což se nám dařilo,“ řekl Matěj Velebil.

Po přestávce se však herní obraz změnil, jako mávnutím kouzelného poutku. Mladoboleslavští přidali, naopak Příbrami se začala pomalu rozpadat útočná i obranná hra. Přesto ještě před závěrečnou částí vedla o dva body. Čtvrtá čtvrtina ale byla jasně v režii domácích, kteří otočili skóre a nakonec zvítězili 75:66. „Je to škoda. Zápas jsme měli dobře rozehraný, ale Boleslav zvládla závěr lépe a asi zaslouženě vyhrála. Opět jsme si ale dokázali, že se můžeme rovnat takřka s každým,“ uvedl Velebil.

Příbram tak bude v sobotním domácím utkání čelit hrozně vyřazení. „Věříme, že domácí odvetný zápas zvládneme. Uděláme vše, abychom vyhráli a poslali tak sérii zpět do Mladé Boleslavi,“ uzavřel příbramský kapitán.

AŠ Mladá Boleslav B – BK Příbram A 75:66 (17:17, 36:41, 50:52).