Karlovarsko bylo od úvodu utkání lepším týmem. Snažilo se tlačit na servisu, což se mu dařilo a Příbram tak měla problémy s přihrávkou a následně také s útokem. Domácím se dařilo příbramským volejbalistům bod po bodu odskakovat a vytvořili si pohodlný náskok 21:14. za tohoto stavu Příbram sice zabrala a dokázala uhrát sérii tří bodů v řadě, ale vzhledem k nabrané velké ztrátě v předchozím průběhu setu to domácím vadit příliš nemuselo. Více totiž hosté nedokázali a úvodní sadu nakonec prohráli rozdílem pěti bodů 25:20.

V úvodu druhého setu přestal domácím fungovat servis a příbramští se dostali více do hry. Vycítili svoji šanci a vytvořili si v prvním technickém oddechovém čase vedení 8:6. I poté pokračovali v dobrém výkonu a dokázali své vedení ještě navýšit na čtyři body. Za stavu 12:8 pro Příbram, ale nastává asi klíčový moment celého střetnutí. Na hřiště přišel bývalý hráč hostujícího celku Michal Kriško především díky němu se začal průběh druhého dějství otáčet ve prospěch domácích. Těm se podařilo otočit skóre na 17:14 a i když se trenér Martin Kop snažil pomocí oddechových časů zastavit hráče Karlovarska v rozletu, nepovedlo se to. Ti totiž na palubovce kralovali a zvítězili 25:16.

Třetí set byl jednoznačně v režii Karlovarska. Příbram se snažila něco změnit a prostřídala sestavu, ale ani to nepomohlo. Hostující hráči si nevěděli rady s dobrou domácí obranou a závěrečný třetí set prohráli 25:20

„Od nás to byl v tomto zápase špatný výkon, především v útoku. Snažil jsem se to protočit, ale z kůlu nebyl nikdo, kdo by se prosadil. S tímto výkonem jsme tu neměnil šanci něco uhrát. Tři body pro Karlovy Vary jsou zasloužené. Pro nás teď začne soutěž, každý z hráčů si může sáhnout do svědomí,“ uvedl po utkání pro ČVS trenér Příbrami Martin Kop.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Euro Sitex Příbram 3:0 (25:20, 25:16, 25:20)
Sestava Příbrami: Kohlmann, Živanovič, Böhm, Passier, Renovice, Pantič, libero Juračka. Střídali: Mikulenka, Rychlecký, Kuchař, Rychecký, Suda