Kvalitu závodu a obrovskou konkurenci dokládá i celkový počet účastníků. Do Teplic zavítalo 771 závodníků z celkem 34 států. „Tereza Bodnárová bojovala v hmotnostní kategorii do čtyřiačtyřiceti kilogramů, kde se prezentovalo šestadvacet závodnic,“ přiblížil trenér Jiří Straka.

Bodnárová měla jako nasazená v prvním kole volno. Svou cestu turnajem tak zahájila až v kole druhém, kde narazila na nebezpečnou závodnici Ázerbájdžánku Abbasovou, kterou však porazila po dokonale provedeném škrcení. Ve třetím kole následně příbramská závodnice porazila zásluhou skvěle nasazené páky Rumunku Brebinaruovou a postoupila do bojů o medaile.

V semifinále se utkala s další Rumunkou Hagianuovou. V základním časovém limitu neudělala ani jedna ze závodnic bodovanou techniku, a tak přislo Golden score, ve kterém měla Tereza Bodnárová větší vůli po vítězství a zaslouženě postoupila do svého prvního finále světové série.

V něm ale nestačila na Turkyni Azakovou a vybojovala stříbrnou medaili. I tak ale mohla být se svým vystoupením naprosto spokojená, protože dosáhla na jeden ze svých největších dosavadních úspěchů v kariéře. Podle slov trenéra však může dosáhnout ještě výš. „Vzhledem k její stoupající výkonnosti, kdy v ruské Tule získala třetí místo a v Teplicích skončila druhá, věřím, že na příštím turnaji to bude umístění na nejvyšším stupni,“ vkládá naděje do své talentované svěřenkyně Jiří Straka.

Tereza Bodnárová si zároveň s velkou pravděpodobností zajistila i účastnické místo na vrcholech letošní sezony, kterým budou závody mistrovství Evropy a mistrovství světa.