Jubilejní 40. ročník závodu má proběhnout 24. a 25. července. Na rozdíl od předchozích let se ovšem určitě nebude konat jako jeden z podniků republikového šampionátu, ale jako součást Rally Sprint Serie. „Je to dáno tím, že jsme za posledních pět let byli nuceni dvakrát vynechat. Proto se změnil i termín,“ vysvětlil změny Šefr.

To vše ale za předpokladu, že se závod pojede, což za současného stavu není vůbec jasné. „Nevím, v tuto chvíli nejsem bohužel schopen dát žádnou konkrétnější odpovědět,“ sděluje Petr Šefr na otázku, týkající vyhlídek na uskutečnění letošního ročníku.

Navzdory visícímu otazníku organizátoři pokračují i nadále v přípravách. „Vzhledem k časové náročnosti pokračuje vše podle předem nastaveného plánu a věříme, že se letošní ročník uskuteční,“ prozrazuje Šefr.

Konečný verdikt by pak měl padnout na přelomu června a července. „Budeme čekat do poslední možné chvíle,“ řekl předseda organizačního výboru. „Samozřejmě jen za předpokladu, že by nastalá opatření začala postupně zvolňovat. Pokud by se nic nezměnilo, byli bychom nuceni letošní ročník zrušit,“ dodal.

Potká nakonec Rally Příbram stejný osud jako téměř všechny sportovní akce?

Online reportáž

Koronavirus v Česku