Mohl byste přiblížit program Rally Příbram?

Slavnostní zahájení je na programu v pátek od 17:00 hodin na náměstí T.G.M. Start závodu je v sobotu od 8:00 hodin z letiště ve Dlouhé Lhotě. Rally Příbram má celkem šestnáct rychlostních zkoušek, z nichž prvních osm se jede v sobotu a zbylých osm pak v neděli. Po odjetí kompletního závodu se v neděli od 14:00 hodin, opět na náměstí T.G.M. uskuteční slavnostní zakončení celého závodu, v rámci kterého vyjede první posádka v cíli na rampu pro vítěze.

Jaká zajímavá jména se závodu zúčastní?

Hned několik zajímavých jmen. Když se podívám do startovní listiny, mohu jmenovat například Václava Pecha, Jana Dohnala, Romana Odložilíka nebo Martina Vlčka.

Máte pro diváky připravený ještě nějaký doprovodný program?

Žádný doprovodný program pro diváky připraven nemáme, ale připravili jsme pro ně několik bezpečných sledovacích zón podél celé trati tak, aby měli možnost vidět co možná nejvíce z celého závodu.

Co od letošního ročníku očekáváte?

Jelikož jde o závod seriálu mistrovství České republiky, očekávám velký zážitek a skvělou podívanou pro diváky, ale především bezproblémový průběh celého závodu. Tímto bych chtěl apelovat na diváky, aby se drželi ve vymezených prostorech, dodržovali bezpečnostní opatření a pomohli tak, klidnému průběhu celého ročníku.

Dodejme, že do závodu je v současnosti přihlášeno celkem 145 závodních posádek. Kromě hlavního závodu MČR se bude v rámci 38. ročníku SVK Rally Příbram závodit i v dalších třech kategoriích. Jedná se o Pohár Pořadatele, kategorii Česká Trophy – Rally pravidelnosti a Rally Legend.Karel Smetana