„Zápas byl hodně bojovný, hodně nám pomohli blokaři, jak na útoku, tak na bloku. Stěžejní bylo, že jsme dostali ze hřiště Římala,“ mínil kapitán hostů Daniel Rosenbaum. Kocourům se podařilo domácí hvězdu vymazat ze hřiště natolik, že třetí set sledoval jen z boxu pro střídání, až v závěrečné čtvrté sadě začal trošku zlobit. Rozjetí příbramští volejbalisté si už ale dobře rozehrané utkání pohlídali až do konce.

Trenér Lubomír Vašina mohl být spokojený s bodovým přísunem blokařů Šábrta a Beníteze, kteří v útoku dobře podporovali univerzála Tevkuna a navíc se jim dařilo i zastavovat útoky soupeře. Šábrt si připsal tři úspěšné bloky. V prvním dějství se stala klíčová série při podání ukrajinského bombarďáka, který esem dostal hosty do pohodlného náskoku a Kocouři se posléze dostali do vedení.

Ve druhé sadě se rozjela ohromná bitva, kde si oba soupeři nedarovali nic zadarmo a ani jeden nepustil toho druhého do výraznějšího vedení. Tečku za ní udělal chybou na útoku Franco. Třetí set patřil Kocourům, kteří měli od začátku mírně navrch, nicméně v koncovce o vedení přišli. Za stavu 24:24, ale Tevkun zařídil setbol a Šábrt následně vystavil zeď nad sítí.

Domácí Fatra ale bojovala dál a sahala po prodloužení zápasu. Když Příbram vedla 18:17, získali Zlínští šest bodů z následujících sedmi a tie-break byl na spadnutí. Následně ale Kocouři zabrali, otočili skóre na svou stravu a nejtěsnějším možným rozdílem vzali pro sebe i čtvrtou sadu a tím i tři body.

„Jsme rádi za tři body ze Zlína. Zlín v minulém kole hrál výborný zápas v Liberci, takže respekt z naší strany byl znát. Jsem rád za bojovný výkon, hlavně ve čtvrtém setu, kdy jsme prohrávali 19:23,“ uvedl kouč hostů Lubomír Vašina.

Zlín – Příbram 1:3 (-20, 28, -24, -24)

Esa: 2:3. Bloky: 11:8. Rozhodčí: Kvarda, Buchar. Diváci: 325.

Příbram: Rosenbaum 3, Franco 13, Šábrt 12, Tevkun 19, Lyzanec 14, Benítez 10, libero Verasio. Střídali: F. Ureš 1, J. Ureš.