„Rád bych pochválil kluky za předvedenou hru, dá se říci, že jsme hráli překvapivě pěkný volejbal, ale prohrát bez zisku bodu, to se prostě chválit nedá,“ konstatoval zklamaný trenér Daniel Rosenbaum.

Jeho slova a smíšené pocity velmi dobře vystihují průběh utkání. Kocouři domácího favorita dlouho trápili – dařilo se jim na bloku, na servisu i v útoku. Díky tomu také urvali v napínavé koncovce první set, který získali nejtěsnějším rozdílem dvou bodů (26:24), když za ním udělal tečku esem Adam Rosenbaum.

Druhou sadu sice příbramští volejbalisté ztratili (20:25), třetí ovšem měli znovu výborně rozehranou – udržovali si místy až pětibodový náskok. „Dva a půl setu jsme byli rovnocenným soupeřem domácím. Bohužel za stavu 19:15 ve třetím setu jsme začali produkovat naše technické chyby, kdy jsme naši hru hodně zjednodušili a soupeři vše ulehčili a dali mu tím šanci,“ povzdychl si příbramský trenér.

Toho Dukla využila, třetí dějství nakonec otočila a brala ho v poměru 25:23 – jak se ukázalo, bylo to klíčové. Čtvrtý set byl totiž už jednoznačně v režii domácích. Ti v něm zlomeného soupeře definitivně dorazili, když ho ovládli rozdílem šesti bodů.

Kocouři musí tento neúspěch rychle hodit za hlavu, protože už v úterý je na palubovce pražských Lvů čeká odveta osmifinále Českého poháru. V něm mají velmi dobře nakročeno mezi nejlepších osm týmů, protože první utkání doma trochu překvapivě ovládli v poměru 3:1.

Základní část letošního ročníku extraligy pak Příbram zakončí v sobotu, kdy doma přivítá Zlín.

VK Dukla Liberec – VK Euro Sitex Příbram 3:1 (24:26, 25:20, 25:23, 25:18)

VK Dukla Liberec: Leikep, Štokr, Suda, Veselý, Srb, Šulista, libera Kopáček, Pavlíček. Střídali: M. Kriško, Šafranovič, Kovalčuk, T. Kriško.

VK Euro Sitex Příbram: Trojanowicz, D. Rosenbaum ml., Böhm, Hladenko, Hulpach, Kuchař, libera Juračka, Peterka. Střídali: J. Ureš, A. Rosenbaum, F. Ureš, Lopata.