VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

15.7.2016

Deset let Twitteru v deseti bodech

Původně se sociální síť jmenovala Stat.us a měla fungovat jako komunikační nástroj pro sdílení informací mezi členy malých skupin ve firmách. Pro historii Twitteru, který 15. července slaví deset let od spuštění, je příznačné, že z původního konceptu nezůstalo prakticky vůbec nic. Vybrali jsme 10 nejzajímavějších okamžiků z jeho minulosti.

13.7.2016

Školní mléko: české dotace na tlusté děti

Stát na jedné straně bojuje proti tloustnutí dětí, současně ve stále větší míře dotuje přeslazené a tučné mléčné výrobky pro školáky. Smetanových krémů dostávají žáci skoro šestkrát víc než před deseti lety.

12.7.2016

Ceny půdy dál rekordně rostou

O téměř 22 procent stouply v letošním prvním pololetí tržní ceny zemědělské půdy v porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku. Hektar půdy se v Česku nyní prodává v průměru za 207 tisíc korun.

11.7.2016

Důkaz ekonomického oživení? Index spodního prádla

Výkon ekonomiky nemusí měřit jen klasické statistiky jako HDP. Existuje i celá řada dost podivných ekonomických indikátorů. A podle některých se zdá, že opravdu špatné časy jsou za námi.

2.7.2016

Před 40 lety začal Apple psát historii

New York - Ve čtvrtek 1. července 1976 začal Apple prodávat svůj první počítač označený prozaicky jako Apple I. Ačkoli to byla jen stavebnice s mikroprocesorem bez klávesnice a bez displeje, pro americkou firmu znamenala odrazový můstek k dnešnímu dominantnímu postavení ve světě technologií.

23.6.2016

Hospodářská komora pořádá seminář o dotacích a financování projektů

Příbram - Společnost ACCON Group ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou v Příbrami pořádají seminář na téma Financování vzdělávání v rámci OP Zaměstnanost a programu UP ČR – POVEZ II.  

13.6.2016

Zbavte umírání stigmatu

Příbramsko - Hospic knížete Václava poskytuje svým pacientů všechny služby zcela zdarma. Tento projekt je zaměřen zejména na osvětu ve vztahu k umírání v regionu, kde tato služba nebyla dosud dostupná.

2.6.2016

Selské slavnosti v Brzině nabídnou prohlídky hospodářství a ukázky kovářství

Brzina - V pořádání celodenních Selských slavností pro rodiny s dětmi a seminářů jak pro odbornou, tak širokou veřejnost, které se vždy konají na statcích členů Asociace soukromého zemědělství ČR v různých koutech republiky, pokračuje Asociace i v letošním roce, a to v rámci projektu Voda, půda a sedláci. Druhá letošní slavnost se uskuteční v sobotu 18. června na farmě Kunclův mlýn v Brzině na Sedlčansku, která se v roce 2015 stala držitelem prestižního titulu Farma roku.

1.6.2016

Když krémy nestačí: Jak do prázdnin ještě vylepšit pokožku?

Region - Přestože je na trhu obrovské množství omlazujících krémů a různých sér, vykouzlit očekávaný efekt trvá týdny i měsíce. Přípravky navíc musíte používat pravidelně. Přestože do letních prázdnin zbývá už jen měsíc, i za čtyři týdny se dá díky estetické medicíně docílit výrazného omlazení, ať už třeba pomocí krevní plazmy nebo koktejlu výživných látek aplikovaném přímo do podkoží.

26.4.2016

Česká úvěrová džungle nabízí RPSN od sedmi do 5000 procent

Příbramsko - Podle posledních statistik nepatrně ubývá lidí s úvěrem na krku, zvyšuje se ale objem peněz, který lidé bankám a nebankovních institucím dluží. To ukazuje na to, že si lidé půjčují stále více peněz, i to, že mnozí z nich splácejí jeden úvěr úvěrem jiným.

19.4.2016

Češi zjistili, jak ušetřit 1500 korun na povinném ručení

Příbramsko - Zásada číslo jedna zní, za povinné ručení můžete vždy platit méně, než platíte. Zásada číslo dvě je pak o tom, že i levnější povinné ručení umí nabídnout služby, které byste od něj nečekali. Například asistenční služby. Vyplývá to z aktuálního porovnání cen povinného ručení online srovnávačem cen finančních produktů a energií Porovnej24.cz.

29.3.2016

Nemáte na zaplacení daně, nestíháte přiznání? Zkuste odklad a ušetříte

Příbramsko - Nezaplatili vám faktury? Máte jiné starosti a nestíháte vše potřebné pro podání daňového přiznání? Odložte si daňové přiznání s Deníkem. Celá procedura nezabere více jak 5 minut.

29.3.2016

Nemáte na zaplacení daně, nestíháte přiznání? Zkuste odklad a ušetříte

Praha - Nezaplatili vám faktury? Máte jiné starosti a nestíháte vše potřebné pro podání daňového přiznání? Odložte si daňové přiznání s Deníkem. Celá procedura nezabere více jak 5 minut.

16.3.2016

Daňové přiznání za patnáct minut

Příbramsko - Tisíce občanů tráví zbytečně moc času nad zpracováním daňového přiznání. Je jim to nepříjemné a tak vše nechávají na poslední chvíli a přitom s Deníkem vám celá procedura nezabere více jak patnáct minut. Proč je to možné?

14.3.2016

Jak snadno ušetřit tři tisíce ročně? Začněte u elektřiny a plynu!

Příbramsko - Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.

1.3.2016

Tragické pracovní úrazy z nedbalosti. Kdo nese finanční odpovědnost?

Příbramsko - Smrt živitele rodiny, invalidita nebo dlouhodobá nákladná rekonvalescence. To jsou nejtragičtější následky pracovních úrazů, z nichž počet smrtelných překračuje v Česku pravidelně stovku ročně. Někteří zaměstnavatelé na bezpečnosti práce šetří, místo aby ji sami zajišťovali.

16.11.2015

Projekt Vizionáři 2015 hledá inovativní české firmy a podnikatele

Příbramsko - Cílem projektu Vizionáři 2015 je zviditelnit a ocenit inovativní jedince a firmy. Až do 20. listopadu lze přihlašovat do soutěže nejzajímavější a nejinovativnější podnikatele letošního roku 2015. Soutěž je vypsána pro ty, kteří pracují ve své firmě inovativně, kteří děláte svůj byznys trochu "jinak", kteří se snaží zákazníkovi nabídnout odlišné služby, které jsou absolutní novinkou. Pro ty, kteří pracují na projektu, který je jedinečný.

8.11.2015

Velké ocenění od rodičů: Díky vám si naše děti vybraly technický obor

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - „Nedostatek odborníků technických oborů je problém, který trápí i náš region. Příčin je celá řada. Zaznamenáváme odchod technicky vzdělaných pracovníků do důchodu a malý nárůst odborně kvalifikované nové generace, která by odcházející pracovní sílu nahradila," řekla v rozhovoru pro regionální Deník předsedkyně Krajské hospodářské komory Střední Čechy Ivana Chottová.

30.10.2015

Čech získal prestižní britské ocenění za návrh interiéru vily za 26 milionů euro

Praha – Třiadvacetiletý Marek Plaček získal v Londýně 25. září hned dvě ocenění Design & Architecture Awards 2015. První získal v kategorii Inerior Design – Living Space a druhou v Europe Interior design – Residential £5 milion+. Šlo přitom o jeho první projekt, na kterém v Londýně pracoval.

5.10.2015

Návštěvníci narozeninových oslav se mohli podívat z výtahu na Sedlčany z výšky

Sedlčany – Po pěti letech nechal strojírenský závod Stros Sedlčany nahlédnout lidem v regionu, co se ve fabrice za tu dobu změnilo. Pětapadesáté výročí svého vzniku si užili v zářijovou sobotu nejen bývalí a současní zaměstnanci. Ředitel Strosu Ladislav Filip v rozhovoru potvrdil, že zájemců o exkurze bylo víc než 800. S určitostí to může tvrdit už proto, že na počest oslavence vydali tento počet odznáčků, které dávali návštěvníkům a ty byly všechny rozdány.

2.10.2015

Poprvé v historii získal titul Osobnost Českého Goodwillu muž

Příbramsko - Přesně o půlnoci 30. září skončilo hlasování veřejnosti v kategorii Osobnost v rámci třetího ročníku ocenění Český Goodwill 2015. Největší přízni svého okolí se těšil Václav Kádner, majitel společnosti Lesoservis. Se ziskem 1212 hlasů se tak stal historicky prvním mužem, který získal titul Osobnost Českého Goodwillu!

30.9.2015

Nejnáročnější testy ochrany motorů: Eaton je „IE3 ready"

Spouštěče motorů PKZ a PKE i stykače řady DIL jsou tak vhodné pro použití s nejnovějšími, vysoce efektivními motory třídy IE3; vypořádají se i se zvýšenou indukčností nových motorů.

29.9.2015

Počítačové školy útočí na přední příčky 
v žebříčku nejžádanějších oborů

Praha – Mnoho dnešních žáků 9. tříd základních škol nemá jasnou představu o svém vysněném budoucím povolání a potažmo ani o střední škole, na které by chtěli následně pokračovat ve studiu. Neustálé technologické modernizace a současná informační společnost vybavuje v podstatě již každého mladého studenta alespoň základními, mnohdy i pokročilými IT znalostmi. Většina dětí vlastní tablet, počítač či notebook již na základní škole a věnuje mu podstatnou část svého času.

19.9.2015

Burza práce v Příbrami byla úspěšná

Příbram – Příbramská komora se společně s Krajskou hospodářskou komorou Střední Čechy a za vstřícného přístupu Úřadu práce velkou měrou podílela na přípravě Burzy práce ve Středočeském kraji, která se konala v prostorách Úřadu práce v Příbrami 17. září od 10 do 17 hodin.V Příbrami to byla první velká akce tohoto druhu a jejím cílem bylo pomoci podnikatelům a firmám nabízejícím volné pracovní pozice najít vhodné zaměstnance.

8.9.2015

Pivovary Lobkowicz mají nového majoritního majitele

Vysoký Chlumec – Pivovary Lobkowicz Group, kam na Sedlčansku patří i vysokochlumecký výrobce piva, již nepatří ryze českým vlastníkům.

31.8.2015

ECTA pomůže Dial Telecomu pokrýt ČR až 100Mb internetem

Dial Telecom, a. s., přední český poskytovatel datových a hlasových služeb, se stal v uplynulých dnech členem renomované evropské asociace ECTA. Ta sdružuje profesionály a znalosti v oblasti evropského práva napříč zeměmi EU. Jako člen asociace nyní může nejen sdílet data z ČR, ale rovněž získat právní a strategickou podporu v oblasti vývoje trhu a investic do elektronických komunikací, kde ještě nepanuje celospolečenský konsenzus.

28.8.2015

Zvoleny daňové osobnosti roku 2014

Praha - Osobnosti v daňové sféře ČR pro rok 2014 byly zvoleny v uplynulých dnech v rámci soutěže Daňař a daňová firma roku. V pořadí pátý ročník vyhlásil za rok 2014 ty nejvýznamnější osobnosti v osmi kategoriích, a to z řad komerčních subjektů i státní správy. Koho nakonec odborná veřejnost vybrala? Anketu tradičně pořádá DaněMEDIA s.r.o. ve spolupráci s Komorou daňových poradců ČR a dalšími partnery. JustCommunication

17.8.2015

Tradice rodinných firem u nás teprve vzniká

Praha - Devět z deseti zástupců rodinných firem souhlasí, že firmu je potřeba předat ještě za života. Naopak formu závěti označuje jako špatnou variantu drtivá většina majitelů rodinných podniků. Vyplývá to z průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), kterého se letos zúčastnilo 505 vrcholných představitelů českých rodinných firem. Mnozí majitelé již dosáhli důchodového věku a musí řešit otázku budoucnosti svého byznysu. Ne vždy ale mají možnost předat firmu svým potomkům.

9.8.2015

Výpis snímku z katastrální mapy seženete na Czech POINTECH Hospodářské komory

Příbram - K službám Czech POINTU Hospodářské komory, jako jsou například výpisy z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku, katastru nemovitostí, rejstříku trestů, registru řidičů, seznamu kvalifikovaných dodavatelů či insolvenčního rejstříku, se dnešním dnem připojuje nová služba, díky které občané už nebudou muset navštěvovat Katastrální úřad. CzechPOINTY Hospodářské komory dnes začaly žadatelům vydávat výpis z katastrální mapy v digitální podobě pro cca 88 % území České republiky.

8.8.2015

V září zanikne pracoviště finančního úřadu v Dobříši a Sedlčanech

Příbram - Jedním z kroků k optimalizaci fungování Finanční správy je ukončení provozu pokladen pro výběr hotovostních plateb daní a poplatků na 103 „neokresních" územních pracovištích finančních úřadů, a to již od 1. září 2015.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení