VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

16.3.2016

Daňové přiznání za patnáct minut

Příbramsko - Tisíce občanů tráví zbytečně moc času nad zpracováním daňového přiznání. Je jim to nepříjemné a tak vše nechávají na poslední chvíli a přitom s Deníkem vám celá procedura nezabere více jak patnáct minut. Proč je to možné?

14.3.2016

Jak snadno ušetřit tři tisíce ročně? Začněte u elektřiny a plynu!

Příbramsko - Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.

1.3.2016

Tragické pracovní úrazy z nedbalosti. Kdo nese finanční odpovědnost?

Příbramsko - Smrt živitele rodiny, invalidita nebo dlouhodobá nákladná rekonvalescence. To jsou nejtragičtější následky pracovních úrazů, z nichž počet smrtelných překračuje v Česku pravidelně stovku ročně. Někteří zaměstnavatelé na bezpečnosti práce šetří, místo aby ji sami zajišťovali.

16.11.2015

Projekt Vizionáři 2015 hledá inovativní české firmy a podnikatele

Příbramsko - Cílem projektu Vizionáři 2015 je zviditelnit a ocenit inovativní jedince a firmy. Až do 20. listopadu lze přihlašovat do soutěže nejzajímavější a nejinovativnější podnikatele letošního roku 2015. Soutěž je vypsána pro ty, kteří pracují ve své firmě inovativně, kteří děláte svůj byznys trochu "jinak", kteří se snaží zákazníkovi nabídnout odlišné služby, které jsou absolutní novinkou. Pro ty, kteří pracují na projektu, který je jedinečný.

8.11.2015

Velké ocenění od rodičů: Díky vám si naše děti vybraly technický obor

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - „Nedostatek odborníků technických oborů je problém, který trápí i náš region. Příčin je celá řada. Zaznamenáváme odchod technicky vzdělaných pracovníků do důchodu a malý nárůst odborně kvalifikované nové generace, která by odcházející pracovní sílu nahradila," řekla v rozhovoru pro regionální Deník předsedkyně Krajské hospodářské komory Střední Čechy Ivana Chottová.

30.10.2015

Čech získal prestižní britské ocenění za návrh interiéru vily za 26 milionů euro

Praha – Třiadvacetiletý Marek Plaček získal v Londýně 25. září hned dvě ocenění Design & Architecture Awards 2015. První získal v kategorii Inerior Design – Living Space a druhou v Europe Interior design – Residential £5 milion+. Šlo přitom o jeho první projekt, na kterém v Londýně pracoval.

5.10.2015

Návštěvníci narozeninových oslav se mohli podívat z výtahu na Sedlčany z výšky

Sedlčany – Po pěti letech nechal strojírenský závod Stros Sedlčany nahlédnout lidem v regionu, co se ve fabrice za tu dobu změnilo. Pětapadesáté výročí svého vzniku si užili v zářijovou sobotu nejen bývalí a současní zaměstnanci. Ředitel Strosu Ladislav Filip v rozhovoru potvrdil, že zájemců o exkurze bylo víc než 800. S určitostí to může tvrdit už proto, že na počest oslavence vydali tento počet odznáčků, které dávali návštěvníkům a ty byly všechny rozdány.

2.10.2015

Poprvé v historii získal titul Osobnost Českého Goodwillu muž

Příbramsko - Přesně o půlnoci 30. září skončilo hlasování veřejnosti v kategorii Osobnost v rámci třetího ročníku ocenění Český Goodwill 2015. Největší přízni svého okolí se těšil Václav Kádner, majitel společnosti Lesoservis. Se ziskem 1212 hlasů se tak stal historicky prvním mužem, který získal titul Osobnost Českého Goodwillu!

30.9.2015

Nejnáročnější testy ochrany motorů: Eaton je „IE3 ready"

Spouštěče motorů PKZ a PKE i stykače řady DIL jsou tak vhodné pro použití s nejnovějšími, vysoce efektivními motory třídy IE3; vypořádají se i se zvýšenou indukčností nových motorů.

29.9.2015

Počítačové školy útočí na přední příčky 
v žebříčku nejžádanějších oborů

Praha – Mnoho dnešních žáků 9. tříd základních škol nemá jasnou představu o svém vysněném budoucím povolání a potažmo ani o střední škole, na které by chtěli následně pokračovat ve studiu. Neustálé technologické modernizace a současná informační společnost vybavuje v podstatě již každého mladého studenta alespoň základními, mnohdy i pokročilými IT znalostmi. Většina dětí vlastní tablet, počítač či notebook již na základní škole a věnuje mu podstatnou část svého času.

19.9.2015

Burza práce v Příbrami byla úspěšná

Příbram – Příbramská komora se společně s Krajskou hospodářskou komorou Střední Čechy a za vstřícného přístupu Úřadu práce velkou měrou podílela na přípravě Burzy práce ve Středočeském kraji, která se konala v prostorách Úřadu práce v Příbrami 17. září od 10 do 17 hodin.V Příbrami to byla první velká akce tohoto druhu a jejím cílem bylo pomoci podnikatelům a firmám nabízejícím volné pracovní pozice najít vhodné zaměstnance.

8.9.2015

Pivovary Lobkowicz mají nového majoritního majitele

Vysoký Chlumec – Pivovary Lobkowicz Group, kam na Sedlčansku patří i vysokochlumecký výrobce piva, již nepatří ryze českým vlastníkům.

31.8.2015

ECTA pomůže Dial Telecomu pokrýt ČR až 100Mb internetem

Dial Telecom, a. s., přední český poskytovatel datových a hlasových služeb, se stal v uplynulých dnech členem renomované evropské asociace ECTA. Ta sdružuje profesionály a znalosti v oblasti evropského práva napříč zeměmi EU. Jako člen asociace nyní může nejen sdílet data z ČR, ale rovněž získat právní a strategickou podporu v oblasti vývoje trhu a investic do elektronických komunikací, kde ještě nepanuje celospolečenský konsenzus.

28.8.2015

Zvoleny daňové osobnosti roku 2014

Praha - Osobnosti v daňové sféře ČR pro rok 2014 byly zvoleny v uplynulých dnech v rámci soutěže Daňař a daňová firma roku. V pořadí pátý ročník vyhlásil za rok 2014 ty nejvýznamnější osobnosti v osmi kategoriích, a to z řad komerčních subjektů i státní správy. Koho nakonec odborná veřejnost vybrala? Anketu tradičně pořádá DaněMEDIA s.r.o. ve spolupráci s Komorou daňových poradců ČR a dalšími partnery. JustCommunication

17.8.2015

Tradice rodinných firem u nás teprve vzniká

Praha - Devět z deseti zástupců rodinných firem souhlasí, že firmu je potřeba předat ještě za života. Naopak formu závěti označuje jako špatnou variantu drtivá většina majitelů rodinných podniků. Vyplývá to z průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), kterého se letos zúčastnilo 505 vrcholných představitelů českých rodinných firem. Mnozí majitelé již dosáhli důchodového věku a musí řešit otázku budoucnosti svého byznysu. Ne vždy ale mají možnost předat firmu svým potomkům.

9.8.2015

Výpis snímku z katastrální mapy seženete na Czech POINTECH Hospodářské komory

Příbram - K službám Czech POINTU Hospodářské komory, jako jsou například výpisy z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku, katastru nemovitostí, rejstříku trestů, registru řidičů, seznamu kvalifikovaných dodavatelů či insolvenčního rejstříku, se dnešním dnem připojuje nová služba, díky které občané už nebudou muset navštěvovat Katastrální úřad. CzechPOINTY Hospodářské komory dnes začaly žadatelům vydávat výpis z katastrální mapy v digitální podobě pro cca 88 % území České republiky.

8.8.2015

V září zanikne pracoviště finančního úřadu v Dobříši a Sedlčanech

Příbram - Jedním z kroků k optimalizaci fungování Finanční správy je ukončení provozu pokladen pro výběr hotovostních plateb daní a poplatků na 103 „neokresních" územních pracovištích finančních úřadů, a to již od 1. září 2015.

30.7.2015

Hydraulická čerpadla s proměnlivou rychlostí ušetří až 70% energie

Eaton Elektrotechnika uvedl v těchto dnech na trh systém pro zvýšení výkonu strojů a výraznou úsporu energie, a to „VSD pum system". Propojil své zkušenosti v oblasti řízení spotřeby elektrické energie a hydraulických systémů a představil výrobcům strojů a systémovým integrátorům řešení hydraulických čerpadel s proměnlivou rychlostí. Toto řešení například přináší možnost zvýšení výkonu strojů a výrazné úspory energie, až o 70 %, v závislosti na provozním cyklu stroje.

30.7.2015

Kozlovně požehnal svěcenou vodou kněz, senátor Burian polil pípu Kozlem

Sedlčany – Nezvyklý křest se konal ve středu na Severním sídlišti v Sedlčanech, kde byla pokřtěna nová hospůdka Kozlovna. Jak název napovídá, hlavním nápojem, který poteče z pípy, bude Velkopopovický Kozel. Modlitbou a svěcenou vodou požehnal nové pivnici kněz Stanislav Zápotocký. Příznivci pěnivého moku z jeho úst vyslechli i úryvek z bible. „Neodplácejte zlo zlem, nadávku nadávkou, ale naopak přejte dobré…" Popřál, aby se novému zařízení dařilo.

30.6.2015

Co může v létě ohrozit bezpečnost vašich dat v počítačích a na serverech?

Praha – Letní bouřky, ale i úmorná vedra působí na firemní servery nebo servery, kde máme data, přímo negativním způsobem. Pokud už jsme se rozhodli, že svá data, webové stránky na virtuálním serveru nebo firemní aplikace dáme do spolehlivého a zálohovaného datacentra, měli bychom nejdříve prověřit, o jak dobré datacentrum jde.

29.6.2015

Odpovědné chování firem je ukazatelem stavu podnikatelské kultury

Příbramsko - Podle aktuálního konjunkturálního průzkumu Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) a dalších německých zahraničních hospodářských komor v regionu střední a východní Evropy se Česká republika stále řadí v oblastech transparentnost zadávání veřejných zakázek a boj proti korupci a hospodářské kriminalitě k podprůměrně hodnoceným zemím.

23.6.2015

Zbývá týden. Nominace na ocenění Český Goodwill se uzavřou již 30. června

Příbramsko - Již v úterý 30. června končí termín pro nominace na ocenění Český Goodwill 2015. Pokud máte ve vašem okolí podnikatele nebo společnost, kterých si vážíte, využijte posledních pár dní a nominujte je na ocenění Český Goodwill. Pochvala a pocit uznání je nejlepší odměna za poctivou práci, kterou můžete českým firmám darovat.

15.6.2015

Nejsme jen národem kverulantů. Češi si poctivých podnikatelů váží

Příbramsko - Třetí ročník ocenění Český Goodwill pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží, právě vstupuje do druhé poloviny úvodní nominační fáze. A počet nominací dosud přijatých od veřejnosti naznačuje, že zájem Čechů o vyjádření uznání poctivým podnikatelům roste.

7.6.2015

V knihovně se představila Blanka Milfaitová, světová marmeládová královna

Sedlčany – Blanka Milfaitová rozhodně patří k ženám – podnikatelkám, které dokáží jít s odvahou za svým cílem a měnit ve skutečnost i nejtajnější sny.

29.5.2015

O neúspěchu ví každý. O tom, že se firmě daří, se už hovoří výrazně méně

Příbramsko - Dobrých zpráv je jako šafránu. Naopak ty špatné se na nás hrnou ze všech stran. Tento trend se snaží zvrátit projekt Český Goodwill, ocenění pro firmy, kterých si lidé váží. Cílem projektu je zviditelnit úspěchy český podnikatelů a ocenit poctivou práci těch, kteří vytvářejí skutečné hodnoty. Třetí ročník ocenění Český Goodwill 2015 právě nyní přijímá nominace.

22.5.2015

Český Goodwill letos potřetí ocení firmy, kterých si lidé váží

Příbramsko - Již potřetí může veřejnost vyjádřit své uznání podnikatelům a společnostem za jejich odpovědný přístup k podnikání tím, že je nominuje na ocenění Český Goodwill 2015. Nominovat lze jednoduše prostřednictvím on-line formuláře právě teď. Nominace budou přijímány až do konce června.

20.5.2015

V Bohosticích má vzniknout spalovna odpadů, místním se to nelíbí

Bohostice - Spalovnu plastových odpadů chce zprovoznit v Bohosticích na Příbramsku soukromý investor. Záměr se příliš nelíbí místním, kteří mají obavy z negativních dopadů na životní prostředí. Podle ekologického sdružení Arnika už firma EnerBau dovezla na místo zařízení, přestože ještě nemá k provozu spalovny potřebná povolení, a kvůli chybějící dokumentaci není jasné, jak investor naloží s plynem či olejem vytvořeným spalovnou. Vyjádření společnosti ČTK zjišťuje.

15.5.2015

Šéf příbramského masokombinátu: Desítky milionů na opravy stačit nebudou

Příbram /ROZHOVOR/ – Víc než rok poté, co se příbramský masokombinát dostal do finančních potíží a musel tak propustit zhruba tři stovky zaměstnanců, se provoz znovu probouzí k životu. Provozovatelem je původně plzeňská společnost Zeman – maso, uzeniny. Za maloobchod a výrobní provozy v Příbrami zodpovídá Eduard Koranda, který poskytl Příbramskému deníku rozhovor.

7.5.2015

Příbramská uzenina znovu rozjíždí provoz a nabízí práci

Příbram - Areál společnosti Příbramská uzenina, která loni skončila v konkurzu, má nového majitele. Koupila jej firma Res Ipsa Loquitur za více než 47 milionů korun. Provozovatelem je společnost ZEMAN maso-uzeniny, která má v Česku síť maloobchodních prodejen s touto značkou.

23.4.2015

Předsedou Okresní hospodářské komory Příbram byl zvolen Leopold Roule

Příbram – Okresní hospodářská komora v Příbrami uspořádala volební shromáždění delegátů, které se konalo 21. dubna 2015 v zasedacím sále Úřadu práce ČR – Krajské pobočce v Příbrami.

10.4.2015

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý navštívil Příbramsko

Příbram - Prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý v rámci své další pracovní cesty po regionech České republiky navštívil Příbramsko. Se starostou Příbrami Jindřichem Vařekou mimo jiné diskutoval, jak by Hospodářská komora mohla regionu trpícího vysokou mírou nezaměstnanosti pomoci zlepšit situaci. Do okresního města přijel na pozvání Okresní hospodářské komory Příbram.

8.4.2015

Prezident hospodářské komory slíbil Příbrami pomoc kvůli nezaměstnanosti

Příbram – Příbramskou radnici ve středu navštívil prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

31.3.2015

Frekvenční startér Eaton PowerXL DE1 
je Produktem roku 2014

Praha – Eaton Elektrotechnika, s. r. o., i v letošním roce uspěla v tradiční anketě Produkt roku, kterou vyhlašuje vydavatelství Trade Media International. Čtenáři časopisů Control Engineering a Řízení a údržba průmyslového podniku zvolili za nejlepší produkt roku 2014 v kategorii Elektronika a elektrotechnika frekvenční startér Eaton PowerXL DE1. Ten v sobě kombinuje jednoduchost konvenčního spouštěče s konstantními otáčkami s možností změny rychlosti otáčení motoru.

19.3.2015

Na výstavišti v Lysé jsou i zástupci Příbramska

Příbram, Lysá nad Labem - Na výstavišti v Lysé nad Labem ve středu začal 42. ročník tradiční jarní výstavy Zemědělec 2015. Mezi stovkami vystavovatelů je i zástupce Příbramska - Eduard Škvára z Obecnice. Ten ve svém stánku předvádí klecové dojírny pro ovce, kozy či krávy a veškerou techniku spojenou s dojením a mlékem.

18.3.2015

Václav Klaus navštívil příbramskou společnost ZAT

Příbram – Václav Klaus v úterý navštívil příbramskou společnost ZAT a.s. Zajímal se především o nové technologie firmy splňující jedny z nejnáročnějších norem bezpečnosti v řízení jaderného reaktoru, které se používají při dostavbách i rekonstrukcích nových jaderných bloků v ČR a v zahraničí.

25.2.2015

Bekeni: Pivo musíte hladit a povídat si s ním

Vysoký Chlumec – Pivovar Vysoký Chlumec dosáhl na zlato. Účast na 25. ročníku Táborských pivních slavností, kdy zejména autority v oboru pivovarnictví degustovaly vzorky piva, se pivovaru vyplatila. V kategorii polotmavých piv získala značka Démon první místo a nechala tak za sebou stříbrný smíchovský Staropramen Granát a bronzovou značku Dudák ze Strakonic.

13.2.2015

Hospodářská komora připravila průvodce nejen pro podnikatele

Příbram - Hospodářská komora České republiky připravila pro podnikatele stručné průvodce pravidel pro malé, střední podnikatele a pro řemeslníky.

31.1.2015

Zhubli jste a nevíte co si počít s namáhanou, povislou pokožkou?

Praha – Kolagenová vlákna, která tvoří přírodní vyztužení pokožky a zajišťují mladistvý vzhled bez vrásek, se totiž s věkem i namáháním při sportu vytahují, díky čemuž kůže ztrácí elasticitu a ochabuje. Je to hodně patrné i po tom, co se po „štědré" zimě snažíme zhubnout. Nechceme-li ale podstupovat bolestivý lifting kůže, je tu o mnoho efektivnější a šetrná moderní metoda, kterou jako první v ČR představila pražská klinika Mediestetik.

22.1.2015

Firma Zeman chce do Příbrami přestěhovat jatka z Plzně

Příbram/Plzeň - Areál společnosti Příbramská uzenina, která loni skončila v konkurzu, má nového majitele. Podle informací z insolvenčního rejstříku ho koupila firma Res Ipsa Loquitur za více než 47 milionů korun. Provozovatelem bude společnost Zeman maso-uzeniny, která má v Česku síť maloobchodních prodejen s touto značkou.

23.10.2014

Český Goodwill podruhé ocenil vážené české podnikatele a firmy

Příbramsko, Praha /FOTOGALERIE/ - Druhý ročník ocenění pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží, Český Goodwill 2014, ovládli skláři, klikařka, pohádkový park a Víčkománie.

21.10.2014

Obliba fastfoodů v Čechách roste

Příbramsko - V uplynulých pěti letech jsme každý rok utratili za obědové menu ve fastfoodech více stravenek. Fastfoody nyní vyhledáváme o 20 procent častěji, než tomu bylo v roce 2010. Vyplývá to z údajů společnosti Chèque Déjeuner, jejíž stravenky využívá téměř jedna čtvrtina zaměstnanců v České republice.

20.10.2014

Propouštění neskončilo, stagnace pokračuje

Příbramsko - Stavební produkce v srpnu 2014 klesla meziročně reálně o 0,9 procenta, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů se zvýšila o 0,5 procenta. Stavební úřady vydaly meziročně o 6,9 procenta stavebních povolení méně a jejich orientační hodnota rostla o 14,8 procenta.

7.10.2014

Výtahy ze Sedlčan pomáhají budovat třetí most přes Bospor

Sedlčany – Sedlčanské firmě Stros se letos daří. Zatímco jiné výrobní podniky na Příbramsku zaměstnance spíš propouští, nabídly strojírny pracovní uplatnění v posledních měsících přibližně dalším čtyřiceti lidem.

19.9.2014

O prestižní ocenění Český Goodwill je velký zájem. Zapojte se také do hlasování

Příbramsko - Září je opět měsícem, v němž probíhá hlasování veřejnosti, které rozhodne o tom, kdo se stane Osobností Českého Goodwillu 2014. Děje se tak v rámci druhého ročníku ocenění pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží.

25.7.2014

Živnostníci z Pražské ulice chtějí, aby Příbram dál neumírala

Příbram – Marek Školoud má živnost v Pražské ulici v Příbrami, zároveň je předsedou zdejšího Spolku Pražské ulice. Příbramskému deníku poskytl rozhovor.

24.7.2014

Nová anketa hledá nejlepší restaurace v regionech

Příbramsko - Najít deset nejlepších restaurací v každém kraji - to je jedním z hlavních cílů nového projektu, který spouští rezervační systém Restu.cz. Cílem ankety o nejlepší restauraci je nejen najít v regionech oblíbené podniky, ale také zapojit do systému hodnocení jejich návštěvníky.

30.6.2014

Jak funguje oddlužení?

Příbramsko - Zadluženost českých domácností se podle statistik ČNB pohybují v bilionech korun. Naštěstí ale přibývá těch, kteří se snaží svou tíživou situaci řešit dříve, než jim doma zazvoní exekutoři. Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu, můžete zažádat o oddlužení. Jen letos v květnu toho využilo 1414 obyvatel ČR.

28.6.2014

Na teploty nad dvacet stupňů reagují konzumenti piva okamžitě

Vysoký Chlumec /ROZHOVOR/ – Pavel Bekeni (na snímku), ředitel Pivovaru Vysoký Chlumec, se na stoupající rtuť teploměru dívá s potěšením. Pivovar ve dnech 4. až 6. června v Českých Budějovicích na degustační soutěži Pivo České republiky v kategorii polotmavých piv získal první cenu se svým Démonem. Více si přečtěte v rozhovoru, který nám poskytl.

27.6.2014

Společenská odpovědnost je součástí firemní kultury každé vyspělé společnosti

Příbramsko /ROZHOVOR/ - Již v pondělí 30. června končí lhůta pro zasílání nominací na ocenění Český Goodwill 2014. Druhý ročník tohoto prestižního ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, se letos koná pod záštitou Jaroslavy Jermanové, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

19.6.2014

Kdy se vyplatí sloučit půjčku do jedné?

Příbramsko - Splácíte více splátek a přerůstají vám přes hlavu? Pomoci by mohla konsolidace půjček, na kterou láká čím dál více bank. Kdy se vyplatí a v jakých případech není vhodnou volbou?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT