Hřiště divizního týmu ze Sedlčan bylo perfektně připravené. Navíc současně se startem turnaje, konkrétně v jeho prvním poločase ho zkropil zahradnický deštík, takže tráva byla přichystaná ideálně a všichni účastníci si ji pochvalovali. Los obou skupin shodou okolností zařídil, že se ve skupině A sešly všechny příbramské firmy a v B firmy z Benešova.

Už od začátku bojů v obou skupinách bylo jasné, kdo jsou jejich aspiranti na vítězství. Pozdější finalisté procházeli všemi zápasy bez větších potíží a ovládly všechny své zápasy. Sotva turnaj začal, tak přibližně po dvou minutách utkání se v dresu Halex-Schauenberg zranil Jiří Funk, vedoucí Třebska, který si natáhl sval. Čest mu, že zbytek turnaje se postavil do brány, ačkoliv jeho tým dostal za tři zápasy suverénně nejvíc branek a jedna porážka byla fakt krutá, když jim Stavebniny Dek nastřílely 14 gólů. Poté pak v přímém souboji o postup porazily Nohel Garden a do semifinále šly ze druhého místa za suverénní Soliteou. „Všichni kluci hrají fotbal normálně za družstva. Půlka týmu spolu hraje malý fotbal, což byla největší výhoda tady,“ mínil z řad vítěze skupiny A Vlastimil Dudáček.

close Logo Zaměstnanecké ligy Deníku. info Zdroj: Deník zoom_in Logo Zaměstnanecké ligy Deníku.

Ve druhé skupině, která na první pohled rychlejší a dynamičtější, se začalo rodit překvapení už v první rundě zápasů. Jeden z aspirantů na postup, generální partner vlašimského fotbalu Sellier & Bellot, přijel do Sedlčan opět s hodně mladým týmem. Jeho puškám ale v prvním zápase i přes dobrou kombinační hru zvlhnul prach a prohrál 0:1 s Kemperem. Následně sice přehrál snadno poslední Elmoz, který jako jediný tým absolvoval turnaj bez vstřeleného gólu. Celek z Vlašimi ale pak tvrdě narazil na pozdějšího vítěze z NVisionu a po prohře 0:6 odjel domů už po základní skupině. „Čekali jsme, že nám budou vyrovnaným soupeřem. Měli asi jiné kluky, nebo nevím, ale vypadli ze skupiny a jeli domů,“ řekl překvapivě Tomáš Kramný z NVisionu.

Vítězné týmy skupin si následně pohlídaly i semifinále a utkaly se ve finále. Jejich soupeři, Kemper a Stavebniny Dek sice kousali, ale zbylo na ně pouze utkání o třetí místo, ve kterém se nakonec radoval nováček turnaje ze Stavebnin. Solitea přitom do vyřazovacích bojů nasadila svůj trumf. Matěj Štochl vynechal základní skupinu kvůli nataženému svalu „Nevěděl co a jak,“ podotkl jeho kolega Dudáček.

V souboji o třetí místo měli víc sil hráči Stavebnin a mohli se radovat z bronzu. Finále bylo mnohem napínavější a vyrovnanější. Jako první udeřili borci z NVision a dlouho drželi hubený náskok, avšak v závěru o něj přišli. „V prvním poločase jsme nedali dvě tutovky, kdy jsme mohli vést 3:0. Oni ke konci dali gól. Zasloužili si vyrovnání. Tlačili nás,“ přiznal Kramný.

O vítězi tak musely rozhodnout penalty. V prvních třech sériích byli exekutoři bezchybní. V následující se zase vyznamenali gólmani. Rozuzlení tak přišlo až v šesté sérii, kdy se vítězství přiklonilo na stranu NVisionu. „Zabrali jsme až ve druhé půli a stačilo to pouze na remízu. Penalty jsou loterie. Turnaj jsme si i tak užili. Měli jsme i problémy se zraněnými hráči, takže jsme byli rádi, že jsme ho celý bez problémů odehráli,“ komentoval konečné druhé místo s nadhledem Dudáček a vůbec ho nemrzelo, že jeho firma neobhájila prvenství. „Bylo to spravedlivé. rostě rozhodly penalty. Štěstí se přiklonilo k nám a jsme rádi, že budeme reprezentovat okres Benešov v krajském kole,“ přidal se k němu Kramný.

I tak ale turnaj přinesl hlavně dobrou zábavu, kterou okresní kolo Zaměstnanecké ligy rozhodně přineslo. Určitě to bylo lepší než loni. I když tady byl excelentní tým mlaďasů, kteří byli na takové úrovni, že jsme si museli hrábnout. Teď to bylo vyrovnanější,“ mínil Dudáček. „Turnaj hodnotím kvalitně. Měl jak organizační, tak fotbalovou úroveň. Zúčastnily se ho vyrovnané týmy,“ přitakal Kramný.

Společně s kolegy si zahraje krajské kolo, do kterého půjdou jen s těmi nejvyššími ambicemi. „Budeme chtít vyhrát. Očekáváme vyšší úroveň týmů a že budou ještě víc vyrovnané. Každý zápas budeme muset hrát naplno,“ prohlásil Kramný. Celkový vítěz celé ligy dostane za odměnu zájezd na utkání jedné z pěti nejprestižnějších lig. Kdyby si mohl hráč NVisionu a Votic vybrat, tak by si rozhodně vybral anglickou Premier League a zápas Chelsea.