Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prezident Hospodářské komory přijel na Příbramsko

Příbram - Ve středu navštívil Příbramsko Petr Kužel, prezident Hospodářské komory České republiky. Na Gymnáziu Příbram měl besedu s podnikateli. Jejím hostem byl rovněž přední český ekonom profesor Michal Mejstřík. Tématem bylo Podnikání v České republice.

2.3.2011
SDÍLEJ:

Petr Kužel před besedou navštívil ZAT Příbram. Na snímku zleva Milena Dadová, manažerka komunikace ZAT, Irena Karpíšková, ředitelka OHK Příbram, Petr Kužel, Ivo Topič ze společnosti ZAT a Jiří Vacátko, ředitel pro rozvoj a výrobu řídících systémů ZAT.Foto: ZAT Příbram

Petr Kužel ještě před příjezdem do Příbrami zavítal do Dobříše, kde se seznámil s činností společnosti C.I.C. Jan Hřebec s.r.o., která je předním tuzemským výrobcem vzduchotechnických a klimatizačních jednotek.

Poté prezident Hospodářské komory Petr Kužel navštívil i ZAT Příbram, jenž je předním českým výrobcem řídících systémů pro průmysl, dopravu a energetiku. Diskutoval tam s vedením podniku a zdůraznil, že jedním z hlavních úkolů Hospodářské komory je zajistit, aby se na velkých investičních akcích v České republice v co největší míře podílely právě české firmy.

To se ZATu Příbram podařilo například při probíhající rekonstrukci Jaderné elektrárny Dukovany, kam postupně od roku 2002 dodává špičkové řídící systémy za dvě miliardy korun. Elektrárně se díky tomu podařilo zvýšit výkon u prvních dvou rekonstruovaných bloků o více než 100 MW, u dalších dvou, kde rekonstrukce ještě probíhá, se očekává obdobný výsledek.

Ředitelka společnosti Vladislava Česáková připomněla, že ZAT má díky schopnosti řídící systémy nejen navrhovat a konstruovat, ale také vyrábět a implementovat přímo ve výrobě a má zájem podílet se také na dalších investičních akcích podobného rozsahu, ať už v průmyslu, dopravě nebo energetice.

„Petr Kužel prohlásil, že takový požadavek je oprávněný, pokud nabízená zařízení odpovídají požadavkům investorů jak po stránce technické kvality, tak termínů a ceny, a ocenil, že produkce ZATu tyto parametry splňuje. Přihlásil se také k tomu, že Hospodářská komora ČR musí na podporu takových snah zvýšit aktivitu a zejména v případech, kde o dodavatelích spolurozhoduje stát, vyvinout tlak i na jednotlivá ministerstva,“ doplnil Jaroslav Hudec ze společnosti ZAT, která zaměstnává čtyři stovky zaměstnanců, převážně v Příbrami. Tři čtvrtiny z nich mají vysokoškolské nebo středoškolské vzdělání, především technického zaměření.Prezident HK ČR Petr Kužel s majitelem firmy C.I.C. Janem Hřebcem. Foto: Zdeněk Kubín

Posledním programem cesty na Příbramsko byla beseda v prostorách příbramského gymnázia, kde se v sále zaplněném místními podnikateli bavil prezident na téma Podnikání v České republice.

"V diskuzi tohoto fóra se mimo jiné hovořilo o takových tématech, jako jsou daně, energetika, konkurenceschopnost českého hospodářství, nefunkční učňovské školství a nedostatek pracovníků technických oborů," řekl Deníku Zdeněk Kubín z tiskového oddělení Hospodářské komory České republiky.

2.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jiří Suchý a Jitka Molavcová s orchestrem divadla Semafor

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Vizualizace přestupního terminálu v Sedlčanech.

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Příbram – Spolek pro kočku pomáhá opuštěným a nalezeným kočkám ve městě už šest let. Jeho hlavní činností je jak péče o kočky a koťata žijící venku, tak o ty nalezené, nemocné či nějak zraněné. 

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení