„Nechť je místem, kam budou lidé rádi přicházet a setkávat se s přáteli. Kéž je to místo sblížení, bratrství a vzájemné pomoci. Pomodlím se za to, aby se zde nikomu nic zlého nestalo a aby všichni znali svoji míru," řekl mimo jiné Stanislav Zápotocký.

Pípa dostala po přestřižení pásky spršku pěnivým mokem, kterým ji polili z typických půllitrů kmotři. Byl mezi nimi také senátor a sedlčanský starosta Jiří Burian, chybět nemohli zástupci pivovaru Plzeňský Prazdroj a především majitel nové hospody Milan Herold. „Vážím si pozvání i toho, že pohostinská zařízení v Sedlčanech se postupně rozšiřují a rozvíjejí. Kozlovna k nim určitě patří," připil senátor majiteli, personálu a především prvním návštěvníkům, kteří přišli zkontrolovat kvalitu piva.

I když je na sídlišti několik desítek metrů od sebe několik pohostinských zařízení, majitel Milan Herold se prý konkurence nebojí. „Naší výhodou je, že za sebou máme silného partnera. V Sedlčanech navíc není větší sál než u nás. Kapacita je pohodlně pro sedmdesát lidí, při oslavách narozenin, školních srazech a jiných příležitostech jich usadíme, včetně předzahrádky, i stovku. Otevřeno budeme mít každý den, přibližně od půl jedenácté dopoledne. Ve všední dny do 22 hodin, o víkendech upravíme zavírací hodinu podle návštěvnosti," sdělil Herold. Marie Břeňová