Jak se vysoké letní teploty promítají na spotřebě piva?

Konzumace a tím i prodej piva jsou vždycky spojeny s počasím. Pokud jsou teploty vyšší než 20 stupňů Celsia, reagují na to naši konzumenti okamžitě. Ideální teplota na žízeň je třicítka. Pokud jsou teploty vyšší, konzumace piva se dále nezvyšuje.

Platí to o točeném i lahvovém pivu?

Obecně. Při třiceti stupních potřebuje organizmus tři až čtyři litry tekutiny denně a u toho, kdo má zálibu v pivu, tvoří gró produkty, které my vyrábíme a prodáváme.

Hosty ale vyhání z hospod a restaurací stále vyšší ceny piva…

To je trend, s kterým těžko něco uděláme. Filosofií naší firmy je stáčet a vyrábět do klasických materiálů. To, co jde proti tradici českého piva, je stáčení do PET lahví. Nicméně to je celosvětový trend. Bohužel to přišlo i k nám.

Na Městských slavnostech Rosa mělo premiéru pivo Krčín z malého nového pivovaru na Červeném Hrádku. Jaký máte na tyto „domácí" pivovary názor?

Já se na tyto malé pivovary nedívám jako na konkurenci, ale naopak je vítám, protože mohou náš trh obohatit. Mohu otevřeně říci, že Pivovar Vysoký Chlumec naopak těmto výrobcům fandí – ať již radou nebo technickou pomocí a má vazby dokonce s několika malými pivovary.

Pivovar se za vašeho vedení více otevírá veřejnosti. Svědčí o tom chystané pivní slavnosti čili Den otevřených dveří, který na letošek chystáte, ale i nabídka exkurzí do pivovaru…

Pokud jde o exkurze, nejsou určeny školám, ale umožňujeme je osobám starším patnácti let. Respektujeme tím etiku a dodržujeme kodex platný pro konzumaci piva. Minimální počet zájemců ve skupině, kterou jsme pro prohlídky pivovaru určili, je šest, maximum čtyřicet lidí. Pivovar má v programu, aby se o něm v regionu víc vědělo i slyšelo. Máme domluvu s vysokochlumeckou radnicí a jeho informačním centrem, při výročích a kulturních akcích pak i pivovar zajišťuje prohlídky.

Jak daleko jsou přípravy na slavnosti piva?

Rozpočet na tuto akci není tak vysoký, jak bych si představoval, ale slavnosti budou. Program je připraven, ale protože je Den otevřených dveří v pivovaru až 13. září, nechci jej prozrazovat. V pivovarském dvoře vystoupí především skupiny z regionu. Akce začne ve 12 hodin a ukončena bude ve 22 hodin. Zájemce provedeme při této akci pivovarem zdarma. Podle pravidel naší společnosti je možné při exkurzích fotit pouze na varně.

Chystá váš sládek nějakou novinku?

Na podzimní termín připravuje specialitu – nový druh piva. Mohu prozradit pouze to, že se bude jednat o klasické pivo, rozhodně to nebude ochucené pivo, například s ovocnou příchutí.

Plánujete na letošek nějakou investiční akci?

Ano, ale to jsou záležitosti především údržby, které nejsou na první pohled vidět. Rozhodně ne zvenku, ani z hradu, je to investování do technologie a technologických celků, které mají vliv na zvyšování kvality.

Jak již Příbramský deník informoval, účastnil se Pivovar Vysoký Chlumec 4. až 6. června v Českých Budějovicích degustační soutěže Pivo České republiky. V kategorii polotmavých piv zvítězila značka Démon. Přiblížíte nám stručně svoje pocity nebo postřehy z tohoto klání?

Celkem bylo hodnoceno více než 300 vzorků piva. Na soutěži s mezinárodní účastí bylo 53 pivovarů. Byl jsem členem degustační komise při hodnocení polotmavých piv. Soutěž měla několik vyřazovacích kol, po kterých následovalo semifinále a finále. Naše pivo Démon postupovalo z prvních míst, stejné bylo i finálové hodnocení. V případě Démona bylo vítězství tedy zcela jednoznačné. V každém kole hodnotilo pivo osmnáct sládků a odborníků z našeho oboru, proto byly výsledky opravdu objektivní. Démon vyhrál na celé čáře. Minimálně stejně mě ale těší to, že všechna piva, která jsme do soutěže přihlásili, postoupila do finále. Marie Břeňová