Jaký je váš sportovní vzor? 
Všichni ti, kteří ve sportu něco dokázali. Loni jsem psal, že bych si rád zahrál s Panenkou, a to proto, že to byl můj vzor. Ale obdivoval jsem Ronaldinha, který šel trénovat i v noci kličky, Messiho, kterému nedávali vůbec šanci dělat jakýkoli sport, samozřejmě Jardu Jágra, který musel střílet hodiny na branku po trénincích, aby dostal sílu do rukou… a další a další lidi, kteří svojí pílí, houževnatostí a nezlomnou vůlí něco dokázali a převyšovali všechny ostatní. Vlastně všechny, kteří se drželi hesla "když už nemůžeš, tak přidej víc", a není to jenom o fyzické síle, ale hlavně o té psychické. Takže mým největším sportovním vzorem je Emil Zátopek.

Jaký sport váš nejvíc bavil, když jste byl dítě?
Do deseti let mě nejvíce bavil hokej, protože jsem na něm vyrůstal a hrál jsem za Baník Příbram. Od deseti mě bavil fotbal, protože jsme se přestěhovali na vesnici. A u vesnického fotbalu jsem do dnes.

Jaký je váš sportovní cíl?
Můj sportovní cíl je, vydržet u tohoto fotbalu co nejdéle, a podílet se na vychovávání nových a nových fotbalistů. Fotbal totiž není jen 1. nebo 2.liga, ale fotbal se hraje hlavně na vesnicích a nikde není psáno, že se na vesnici může najít talent evropského formátu, viz Matoušek, který jako klučina začínal v Tochovicích.

Co je pro vás vítězství?
Vítězství? Začínám se pomalu dostávat do věku, že vítězství bude znamenat vstát z postele (smích). Vítězství, jsou rozzářené tváře šesti nebo sedmiletých fotbalistů, kteří obsadili třeba poslední místo, ale dostali medaili. Vítězství je třeba už zmiňovaný Matoušek. Vítězství jsou rodiče, kteří přijdou říct, že jejich děti jsou nadšené z toho, že hrají fotbal tam, kde trénuji.

close Logo Zaměstnanecké ligy Deníku. info Zdroj: Deník zoom_in Logo Zaměstnanecké ligy Deníku.
Každý sport má něco do sebe. V kolektivu se pobavíte, můžete se opřít o druhého. Naopak u individuálního si zvedáte svoje limity a nikdo vás neomezuje. Každopádně v kolektivním sportu se zažije daleko větší sranda a o tom by neprofesionální sport měl být. Takže kolektivní.