VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Počítačové školy útočí na přední příčky 
v žebříčku nejžádanějších oborů

Praha – Mnoho dnešních žáků 9. tříd základních škol nemá jasnou představu o svém vysněném budoucím povolání a potažmo ani o střední škole, na které by chtěli následně pokračovat ve studiu. Neustálé technologické modernizace a současná informační společnost vybavuje v podstatě již každého mladého studenta alespoň základními, mnohdy i pokročilými IT znalostmi. Většina dětí vlastní tablet, počítač či notebook již na základní škole a věnuje mu podstatnou část svého času.

29.9.2015
SDÍLEJ:

Soukromá střední škola výpočetní techniky Praha.Foto: archiv školy

Jednou z vhodných alternativ při hledání vhodného studijního oboru by tak mohlo být studium informačních technologií. Děti by tak zužitkovaly u monitoru strávený čas jako investici do své budoucnosti. Absolventi IT škol totiž mají téměř stoprocentní záruku následného uplatnění na trhu práce a také finanční ohodnocení lze označit za více než dobré. Na základě jakých kritérií ale zvolit tu správnou střední IT školu?

Podle Soukromé střední školy výpočetní techniky a také názoru mnoha studentů je jedním z nejdůležitějších faktorů vybavení školy. Na školách tohoto typu je to právě technologické vybavení, které určuje kvalitu a budoucí uplatnitelnost vzdělání studenta. Pro obor informačních technologií je typický neustálý pokrok a školy, které se IT věnují a chtějí vychovat úspěšné absolventy, musí tento pokrok následovat. Podle zástupců vzdělávací instituce je zejména to hlavním důvodem, proč je úroveň IT vzdělání stále ještě na poměrně nízké úrovni.

„Několikrát jsme zaznamenali studenty, kteří na naši školu přestoupili s tím, že je výuka v IT oboru na předcházející škole příliš neuspokojovala i přes slušný prospěch. V odborné výuce totiž absolvovali například dílny. Učili se svářet nebo při výuce nemohli využívat software, protože škola neměla dost výkonné počítače," říká například Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky Praha. I proto SSŠVT průběžně monitoruje veškeré trendy v oboru a s každým novým školním rokem modernizuje své vybavení. Ruku v ruce s kvalitou technického zázemí jde samozřejmě také kvalifikovanost pedagogického sboru a zajímavé doprovodné školní aktivity.

„Modernizaci myslím zvládají skvěle, studenti mají bezplatný přístup k nejnovějšímu softwaru od firmy Microsoft. Za mě se učilo na poslední verzi Adobe CS (Photoshop, Flash). Hardware je také na velmi vysoké úrovni, stále se něco zlepšovalo. Když jsem byl na škole, poslední rok se ještě modernizovalo, resp. kupovalo nové vybavení do učebny fyziky, takže to není jen o tom IT. Celkově má škola velmi dobré vybavení. A na SSŠVT je spousta odborníků a nadšenců do jejich oborů, což teď zpětně hodnotím asi jako největší plus, protože jsem se dostal k věcem a k řešení praktických problémů, které by mě asi samotného nenapadly, nebo bych se k nim prostě nedostal," hodnotí zpětně bývalý úspěšný absolvent Dario Kolar, který aktuálně studuje na ČVUT Fakultu informačních technologií.

Chcete-li se tedy vyhnout marnění času při volbě nevhodné střední školy, určitě je na místě předchozí osobní návštěva v rámci dnů otevřených dveří, popř. prohledání nejrůznějších internetových recenzí a informací o vzdělání a odbornosti pedagogů dané střední školy, burz středních škol apod. Určitý vodítkem může být také to, zda je dotyčná škola zaměřena striktně na informační technologie nebo má v nabídce příliš mnoho odlišných oborů. Pokud však student zvolí správně, jeho úsilí při studiu podpoří vědomí, že jeho schopnosti budou poptávány a náležitě ohodnoceny. Hned po obchodu jsou totiž informační technologie druhým oborem, který otevírá nejvíce nových míst. Absolventi tak nemají problém navázat na studium okamžitým získáním odpovídajícího zaměstnání. (rd,PR)

Autor: Redakce

29.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení