VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předsedou Okresní hospodářské komory Příbram byl zvolen Leopold Roule

Příbram – Okresní hospodářská komora v Příbrami uspořádala volební shromáždění delegátů, které se konalo 21. dubna 2015 v zasedacím sále Úřadu práce ČR – Krajské pobočce v Příbrami.

23.4.2015
SDÍLEJ:

Shromáždění delegátů OHK PříbramFoto: OHK Příbram

Shromáždění delegátů Okresní hospodářské komory v Příbrami se koná jednou ročně. Aktuální stav členské základny je 194 členů. Na letošní shromáždění se dostavilo padesát osm členů a pět hostů.

Na programu shromáždění bylo schválení plánu práce pro rok 2015, schválení hospodářského výsledku za rok 2014 a schválení rozpočtu pro rok 2015. Shromáždění delegátů dále vzalo na vědomí zprávu o činnosti za rok 2014 a zprávu dozorčí rady.

Volební období pro statutární orgány hospodářské komory je tříleté a letošní rok byl rokem volebním pro období let 2015-2018. Shromáždění delegátů volí předsedu, tři místopředsedy, osm členů představenstva a tři členy dozorčí rady. Dosavadní předseda Ing. Vladimír Kovalčík, který zastával funkci předsedy představenstva se z důvodů zaneprázdněnosti jinými povinnostmi rozhodl potřetí nekandidovat. Vhodným kandidátem byl Ing. Leopold Roule, jednatel firmy Halex Schauenberg ocelové konstrukce, s.r.o., který poslední tři léta vykonával funkci místopředsedy představenstva. Jelikož z pléna nevyšel žádný další návrh, za předsedu OHK Příbram byl tajnou volbou zvolen Ing. Leopold Roule a převzal tímto pomyslné žezlo od Ing. Kovalčíka. Dále se volili proklamací tři místopředsedové a to PaedDr. Tomáš Hlaváč, pan Jan Ježek a Ing. Vladimír Kovalčík. Volilo se i zbývajících osm členů představenstva, kterými jsou: Ing. Bořek Bierhanzl, Ing. Karel Cibulka, Ing. Jiří Dostál,Ing. Bohumil Maxa, Ing. Ján Pajtai, Mgr. Jiří Paul, pan Miroslav Podzimek a pan Radek Vystyd.

Do dozorčí rady byli zvoleni Ing. Jiří Neuman, paní Miluše Šmolíková a Ing. Jaroslav Vácha. Dozorčí rada se sejde následně, aby zvolila svého předsedu. Dosavadní předseda Ing. Václav Dvořák se vzdal funkce předsedy dozorčí rady a znovu nekandidoval a to z důvodů časových, neboť se nově naplno věnuje práci radního města Příbram. Velice jsme si vážili jeho práce pro OHK Příbram a patří mu veliké poděkování za dlouhá léta pro dozorčí radu OHK Příbram.
Shromáždění delegátů ještě volilo delegáty a náhradníky na celorepublikový sněm HK ČR na léta 2015-2017.

Po návrhu usnesení došlo na vystoupení hostů a diskusi. Rádi jsme mezi sebou přivítali starostu města Příbram Ing. Jindřicha Vařeku a místostarostu Mgr. Václava Švendu. Pan starosta přesně před rokem vystoupil na tomto fóru ještě jako člen představenstva s tím, že končí s rolí v představenstvu komory, jelikož se začne věnovat politice. Hovořil o neutěšené situaci na radnici a toto tvrzení zopakoval i ve funkci současného starosty. Situace v Příbrami je taková, že chybí peníze, chybí pozemky v průmyslových zónách a jiné investice, které by přinášely městu trvalý zisk. Město nemá investorům co nabídnout a zjišťuje situaci, zda zahájit proces vykupování pozemků od soukromých majitelů a pozemky zcelit.

Pan místostarosta Švenda, který byl na shromáždění delegátů jako zástupce města i jako náš člen, tuto situaci potvrdil.

Paní ředitelka ÚP Bc. Renata Malichová uvedla, že aktuální nezaměstnanost v Příbrami je 8,4% a že si osobně váží každého podnikatele i živnostníka, který je schopen uživit sám sebe a případně zaměstnat další lidi. Úřad práce je otevřen všem podnikatelům a klientům, kterým může nabídnout dotační peníze z fondů EU na podporu zaměstnanosti. Zmínila pro podnikatele i možnost podpory občanů se zdravotním postižením a popřála podnikatelům zdraví a úspěchy v podnikání. Mgr. Libor Bartůněk potvrdil slova paní ředitelky.

Dalším tradičním hostem bývá zástupce Agrární komory ČR v Příbrami a to její ředitelka paní Ing. Hana Vandělíková, která popřála všem nově zvoleným zástupcům OHK Příbram. Dále zmínila soutěž „Regionální potravina", kterou se zabývá Agrární komora ČR a do které se mohou hlásit malí a střední podnikatelé z oblasti potravinářského průmyslu, aby zviditelnili své výrobky. Uzávěrka letošní soutěže je 15.5.2015.

Po zdravicích hostů následovalo ještě poděkování končícího předsedy všem kolegům i úřadu komory a vyslechli jsme slova nově zvoleného předsedy. Stálým cílem komory je pozvednout prestiž komory na úroveň, která je ve světě běžná a kterou si zaslouží. Další diskuse byla mířena na představitele města a týkala např. znovuotevření tématu Obecnické ulice, v jaké době byly rozprodány pozemky v průmyslových zónách, otázka spolupráce Příbrami a okolních obcí a bytového fondu. PaedDr. Hlaváč otevřel i složitou a mnoho diskutovanou problematiku odborného školství.

Já bych chtěla poděkovat všem zúčastněným zástupcům firem i našim hostům za jejich účast a diskusi. Irena Karpíšková, ředitelka OHK Příbram

Autor: Redakce

23.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení