Okresní hospodářská komora vyhlásila výsledky soutěže Nejlepší firmy okresu Příbram za rok 2006

PŘÍBRAM - Okresní hospodářská komora v Příbrami vyhlásila na valné hromadě členů OHK Příbram 12. dubna výsledky 7. ročníku soutěže Nejlepší firmy okresu Příbram za rok 2006.

17.4.2007 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

„Soutěž probíhala opět ve dvou kategoriích – malé firmy do 50 zaměstnanců a střední a velké firmy nad 50 zaměstnanců. V soutěži se hodnotí nárůst tržeb srovnávaného roku oproti roku minulému, tržby na jednoho zaměstnance, zisk na jednoho zaměstnance, efektivita firmy (zisk/tržby), získané certifikace ISO norem a případné aktivity firmy v regionu. Dá se říci, že v letošním roce byl o soutěž zvýšený zájem zvláště v kategorii malých firem a konkurence byla opravdu velká,“ uvedla ředitelka OHK Příbram Irena Karpíšková.

V kategorii firem do 50 zaměstnanců se na 1. místě umístila firma Roman Horký – stavba montovaných nízkoenergetických rodinných domů a velkoobchod pro truhláře a stavebníky, jejíž majitel si odnesl skleněný pohár a diplom. Druhou příčku si od loňského ročníku obhájila firma Windor´s spol. s.r.o. a třetí místo obsadila poprvé společnost Eko-soft, spol.s.r.o.

V kategorii firem nad 50 zaměstnanců již potřetí v historii sedmileté soutěže získala firma Kovohutě Příbram nástupnická , a.s. Firma získala titul již v prvním ročníku soutěže za rok 2000 a též v roce 2004. I letos si ředitel firmy Jiří Dostál odnesl pohár a diplom pro vítěze v této kategorii. Druhé zasloužené místo obsadila příbramská firma RAVAK a. s. a třetí místo obsadil vítěz roku 2002 ELPRO-DELICIA a.s.

„Zástupci oceněných firem převzali trofeje z rukou hostů – senátora Jaromíra Volného, poslance a starosty města Příbram Josefa Řiháka a předsedy představenstva OHK Příbram Pavla Oktábce,“ sdělila Irena Karpíšková.

Do boje s drogami se experti vrhají společně. Spojenými silami

Střední Čechy – Novou zbraní v boji s nástrahami návykových látek se má stát krajská protidrogová komise, zřízená jako poradní orgán středočeského radního pro oblast bezpečnosti a ICT Roberta Bezděka (ANO). O jejím ustavení ve středu informovala Helena Frintová z krajského úřadu. S tím, že komise by měla přispět ke koordinaci aktivit směřujících k ochraně jednotlivců před škodami způsobenými užíváním návykových látek, hazardním hraním a před dopady v podobě trestné činnosti.

Dobrovolnými hasiči roku se stali ti březohorští

Příbram /FOTOGALERIE/ - Do ankety Dobrovolní hasiči 2017 se březohorští hasiči nominovali letošním zásahem při požáru rodinného domu v Hornické ulici. Dokonce se jim povedlo získat ze všech přihlášených jednotek nejvíce hlasů. Konkrétně 1970 hlasů. Vítězství jim přineslo skleněnou zásahovou helmu, částku 80 tisíc korun a do vybavení jednotky pak novou motorovou pilu, tablet a novou vysílačku.

Hornické muzeum vítá stotisícího návštěvníka už deset let

Příbram /FOTOGALERIE/ – Už deset let vítá ve vánočním období Hornické muzeum v Příbrami svého stotisícího návštěvníka. Letos se jím stala Adéla Jandáčková z druhé třídy z malotřídky ZŠ Ořech z Prahy – Západ. Zástupci muzea i města pro ni měli připraveno několik drobných dárků.

Řezníčka s Hruškou čeká Partizan Bělehrad

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň, v jejichž dresu v současnosti nastupují i dva bývalí příbramští hráči Jakub Řezníček a Aleš Hruška, už znají svého soupeře pro první jarní kolo vyřazovací části Evropské ligy. Svěřence trenéra Pavla Vrby čeká srbský Partizan Bělehrad.