„Je tady to samé jako před rokem a mně připadá, že tato vláda není schopna se poučit. Ze dne na den přiběhnou s opatřením, kterému snad ani sami nemůžou věřit. Je to jen zase částečný a pro spoustu živnostníků úplný lockdown. Ti celý rok třeba kreslili ozdoby, aby je na Vánoce mohli prodat,“ uvedl na facebookovém profilu svého pivovaru Jiří Janeček.

Krok dosluhující vlády označil za „sviňárnu“ a zároveň vyzval trhovce, aby šli prodávat do Jince. „Náš pivovar má poměrně velký areál, je tam krásné náměstíčko, a zvu tak všechny trhovce, aby přišli své zboží prodat k nám do areálu,“ napsal Janeček. 

Vánoční trhy na Náměstí Míru v Praze. V letošním roce se kvůli vládním nařízením neuskuteční…
PŘEHLEDNĚ: Co se od pátku mění. Omezení se týká barů, trhů, alkoholu i kultury

Svůj krok odůvodňuje tím, že chce stánkovým prodejcům dát možnost, aby se mohli bránit. „Abychom se společně postavili této zlovůli v režii vlády, která nezvládla absolutně vůbec nic,“ řekl pivovarník s tím, že nehodlá dodržovat žádné pandemické opatření, které je podle jeho slov v rozporu se zdravým rozumem. „Takže pivovar Malý Janek nebude zavírat po 22. hodině a nebude kontrolami hostů porušovat ústavu,“ dodal ve svém videu Jiří Janeček.

Policie bude zřejmě zasahovat i v prostorách jineckého pivovaru. „Všichni jsou povinni řídit se vládními nařízeními. Policejní prezidium vydalo jednotné stanovisko k možným kontrolám a k tomu, jak bude policie postupovat. Myslím, že se bude kontrolovat určitě i v Jinci, když na to přijde,“ uvedl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Pokud se zaměstnanci nyní zdráhají „udat“ nezákonné jednání, zanedlouho by to měli mít snadnější
Udejte nepoctivého kolegu. Firmy se chystají na novou "povinnost"

Na zimní farmářské trhy se mezitím přihlásilo už třicet prodejců a návštěvu policistů nebo hygieniků v pivovaru očekávají. „Je to velmi pravděpodobné. Na druhou stranu, dokud nám bude vládnout tahle banda, které na rozdíl od trhů obchoďáky nevadí, nemůžeme nic jiného dělat. Mně do telefonu například brečela jedna paní, že celý rok kreslí vánoční koule a pak je nemůže prodat. Z těch peněz by přitom žila po zbytek roku,“ uvedl pro Příbramský deník Janeček.