Letos v únoru na předem domluvené schůzce se starostou Sedlčan Jiřím Burianem (ODS) překvapivě generální ředitel firmy Savencia Fromage & Dairy Czech Republic Miroslav Maňásek oznámil úmysl výrobu v Sedlčanech postupně utlumit a posléze úplně ukončit – to s konečným termínem do května 2019. Vše by podle něj mělo jít postupně a v předem oznamovaných krocích.

Obyvatelé a zástupci města byli oznámením velmi znepokojeni, protože odchod firmy bude mít velký vliv na celý region. Od únorového oznámení odchodu město Sedlčany s firmou Savencia jedná. Došlo k projednání podmínek pro zaměstnance, co se týče odchodného a prémiových složek pro ty, kteří zůstávají.

Řešily se i varianty turnusových provozů nebo směn, kdy by jezdili zaměstnanci na čtyřdenní turnus, dělali by čtyři dny dvanáctky, potom by měli čtyři dny volno. „Dopad se výrazněji projeví až v příštím roce, kdy má být ukončena výroba. Samozřejmě to ale všichni vnímáme velmi negativně a negativně se to projevuje i na náladě obyvatel,“ přiblížil k aktuální situaci místostarosta Miroslav Hölzel.

Část výroby v Polsku

Přestože se v dřívějších vyjádřeních jednalo pouze o přesun do Hesova na Vysočině, jedna část sedlčanské výroby je ale již podle informací od generálního ředitele firmy Miroslava Maňáska přesunuta do sousedního Polska, přesun střediska výroby hermelínů začal teprve tento měsíc.

„Je plánovaný až do konce roku. V září jsme úspěšně přesunuli výrobu modrého sýru do polské filiálky. Výroba Lučiny se bude přesouvat v období leden – duben příštího roku,“ přiblížil vývoj stěhování generální ředitel. Ohledně zachování stávajících zaměstnanců je zatím situace podle Maňáska otevřená.

„Máme asi 15 až 20 zaměstnanců, kteří mají zájem přejít do Hesova. Dáváme lidem čas, protože je potřebujeme,“ sdělil ředitel a také přiblížil, co se stane s areálem, kde firma provozovala výrobu sýrů. „Areál nabízíme ke komerčnímu pronájmu pro různou podnikatelskou činnost, k dispozici bude od pátého nebo šestého měsíce příštího roku. Záleží na okolnostech transferu,“ dodal.

Nadstandardní odstupné

Firma Savencia se chce přestěhovat, protože je prý v sedlčanské provozovně zastaralá technologie a společnost tam nemá takové podmínky k rozvoji jako v Hesově. Přesun výroby a propouštění místních pracovníků se týká 260 současných zaměstnanců firmy, pro které by dojíždění do 134 kilometrů vzdáleného Hesova byl velký problém. Odcházejícím zaměstnancům plánuje firma podle svých vyjádření vyplatit nadstandardní odstupné.

Zájem o zaměstnance, kteří se nebudou s firmou stěhovat, projevilo několik desítek firem v regionu, které bojují se současným nedostatkem kvalitních pracovních sil na trhu práce.

Firma před začátkem přesunu v sedlčanském provozu denně zpracovávala 160 tisíc litrů mléka od převážně místních dodavatelů, z nichž největší a nejvýznamnější je podnik ZD Krásná Hora nad Vltavou. Roční obrat firmy je kolem 110 miliard korun a má zastoupení je v 29 zemích.

Savencia podle dřívějšího vyjádření místostarosty Hölzela slibovala, že dodrží smluvní závazky s dodavateli a bude mléko dovážet na zpracování na Vysočinu.