„Zúčastňovali jsme se soutěže o Zlatou pivní pečeť také v minulých letech. Letos jsme poprvé kromě polotmavé speciální značky Démon přihlásili i pšeničné kvašené pivo," poznamenal. „Uspěl Démon! Třetí místo bereme v silné konkurenci jako úspěch," tvrdí ředitel. „Soutěže v Táboře se účastnily prakticky všechny české pivovary. Kromě toho měly zastoupení i pivovary z Bavorska a ze Slovenska. Především v kategorii speciálních a pšeničných piv byla konkurence obrovská . Soutěž je o to náročnější, že se jí zúčastňují i hospodské pivovary. Těch je v současné době v České republice již 200, takže celkový počet vzorků v soutěži byl vyšší než 700. O to je ten úspěch cennější," dodal Pavel Bekeni.

Anonymní vzorky hodnotila komise. „Většina pivovarů vysílá do Tábora jako své zástupce technology nebo sládky. Za Lobkowiczký pivovar se účastnil degustace sládek Pavel Kortus," sdělil. Na otázku, jak s pohárem a diplomem za 3. místo z této prestižní soutěže naloží, reagoval: „Bohužel žádnou síň slávy, kde bychom měli všechna ocenění, nemáme. Proto ceny zůstanou zřejmě v mojí kanceláři. Věřím, že se tím nastartuje období, kdy se naše piva budou uplatňovat v dalších soutěžích."

I když byl uplynulý rok pro pivovar celkově ekonomicky úspěšný, ředitel nepopírá, že se do spotřeby piva promítá to, že lidé mají hlouběji do kapsy. „Je to celorepublikový jev. Pro pivovary to znamená, že nejvýraznější pokles je u sudového tedy čepovaného piva. Důvod je jednoznačný: cena piva. Konzumenti, kteří byli zvyklí dát si v hospůdce tři čtyři ´kousky´, tak zůstávají u jednoho nebo dvou piv a koupí si levnější lahvové, nebo v horším případě pivo v PET lahvích, domů. Pivo v plastu je nový fenomén, který však jde proti pivařské tradici," soudí Pavel Bekeni.

Ředitel také avizoval, že se po několikaleté odmlce otevře pivovar veřejnosti. „Už máme naplánované na sobotu 13. září pivní slavnosti. Budou na pivovarském dvoře, kde působí genius loci. Místo, kde se vaří pivo od roku 1466, tuto atmosféru nepochybně má,"zdůraznil. „Slavnosti začnou ve 12 hodin a skončí kolem 22. hodiny. Na celou dobu máme připravený program. Vyhrávat budou kapely a chybět nebude dobré jídlo a pití. Pro zájemce chceme organizovat exkurze," sdělil Pavel Bekeni. „Pro letošní rok chystáme v kategorii speciálních piv novinku, která je načasována k danému termínu," naznačil. Konkrétnější údaje se však zatím zdráhal zveřejnit. Marie Břeňová