Požár byl ohlášen krátce po druhé hodině v noci v rekreační oblasti u Slapské přehrady nedaleko Třebenic na Praze západ. Operační důstojník na místo vyslal profesionální jednotku z hasičské stanice Jílové spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Hradištko, Slapy a Štěchovice. K ohni tak dorazilo celkem sedm cisteren.

Při příjezdu jednotek na místo už byla dřevěná chata se zděnými základy o půdorysu asi 6 x 4 metry celá v plamenech. „Při jejich zdolávání několika vodními proudy C a vysokotlakem museli hasiči v dýchací technice postupovat opatrně, protože se uvnitř patrně nacházely propanbutanové lahve, které začaly explodovat,“ uvedla mluvčí hasičů Veronika Švorcová Mocová.

Na dveřích chaty byl visací zámek, což naznačovalo, že by se uvnitř neměl nikdo nacházet. To následně potvrdila policie, které se podařilo dohledat uživatelku v Praze. Ve 3.05 hodin ohlásil velitel zásahu lokalizaci a o další hodinu později likvidaci požáru.

„Příčinou jeho vzniku se zabývá územně příslušný vyšetřovatel požárů z Příbrami. Přímé škody vyčíslil na 900 tisíc korun,“ doplnila mluvčí hasičů.