„Opilý a zfetovaný muž byl agresivní; zapálil chatku a napadl policistu,“ shrnula známé okolnosti mluvčí příbramské policie Monika Schindlová, která ve středu o případu informovala. S dodatkem, že nyní se dotyčný nachází v psychiatrické léčebně.

Podezřelého, jenž podpálení pohovky v dřevěném domku, kde byly také uskladněny hliníkové plechy a dřevo, vysvětloval tím, že chtěl udělat radost dětem, na místě zadržela policejní hlídka. „Byl však agresivní a fyzicky napadl policistu. Příslušníci policie proti němu museli opakovaně použít donucovací prostředky,“ připomněla Schindlová. „Jak se ukázalo, muž měl v dechu 1,2 promile alkoholu – a pozitivní byl u něj i test na drogy,“ uvedla dále.

Požár chatku zcela zničil; škoda je vyčíslena na 54 tisíc korun. Dotyčný tak v pondělí vyslechl obvinění z přečinu poškození cizí věci. Vzhledem k tomu, jak vyváděl po příjezdu policie, mu však ještě přibyl zločin násilí proti úřední osobě. „Za dané skutky stanovuje trestní zákoník až šestiletý trest odnětí svobody,“ konstatovala Schindlová.

Zda takový trest skutečně hrozí i obviněnému, je však otázkou; vůbec nemusí být jisté, zda se případ dostane až k soudu. Vzhledem k aktuální adrese jeho pobytu je totiž zřejmé, že rozhodující pro další vývoj kauzy budou výsledky znaleckého zkoumání.