Ze zákona jsou totiž povinni zajistit bezpečnost a funkčnost všech technických zařízení uvnitř i vně domu, a to i ve chvíli, kdy zákon revizi výslovně nenařizuje.
Výjezd k požáru rodinného domu měli koncem roku například dobrovolní hasiči z Obecnice. „Majiteli shořel kompletně celý dům, bohužel jsme mu už nedokázali pomoci,“ vzpomíná na zásah velitel obecnických hasičů Petr Juříček.

Obec na pomoc majiteli vypsala od začátku ledna i veřejnou sbírku, která potrvá až do konce června. Pomoc rodině postižené požárem poskytl i výtěžek z pátečního Tříkrálového koncertu sboru Codex Temporis a jeho hostů na Březových Horách. „Výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na podporu rodiny, která přišla při požáru o dům a o dílnu, kde se vyráběly hudební nástroje,“ prozradil jeden z účastníků sbormistr Lukáš Marek.

S vytápěním zřejmě souvisel i výbuch v bytě bývalé příbramské místostarostky Aleny Ženíškové, ke kterému došlo začátkem listopadu. Podle jedné z vyšetřovacích verzí k němu mělo dojít při manipulaci s hořlavou kapalinou při doplňování paliva do krbu.