Vyšetřovatelé už vědí, že požár kovošrotu nebyl založen úmyslně. Vyplynulo to ze zprávy, kterou zveřejnil vyšetřovatel příčin požárů. 

Jak doplnila mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková v pátek 28. dubna hodinu před polednem se podařilo snížit požární poplach na II. stupeň.

Požár kladenského kovošrotu v ulici U Borovin 27.4.2023.
Areál kovošrotu v Dubí zasáhl obrovský požár, příčina prozatím není známá

V areálu kovošrotu v pátek zasahovalo okolo 12 jednotek hasičů nejen z Kladenska, kteří se průběžně střídali. Dohašovací práce a stovky vraků vozidel byly ochlazovány v kontejnerech. „Protože jeřáb vyzvedává každý vrak jednotlivě a smáčí v kovových kontejnerech ve vodní lázni doplněné smáčedlem, aby se vraky podařilo ochladit a zabránit dalšímu zahoření, proces je zdlouhavý. Kovové kontejnery byly na místě celkem tři,“ vysvětlila mluvčí. Zásah trval do pátečního večera. „Hasiči následně setrvali v místě události celou noc až do sobotního rána,“ doplnila Kereková.

Zdroj: Youtube

Kromě běžných cisteren byly při požáru kovošrotu použity i dvě velkoobjemové cisterny, kterou jsou v České republice pouze čtyři. Jedna cisterna Titan, která pojme až 21 tisíc litrů vody, byla zapůjčena ze záchranného střediska Zbiroh, další pod označením Taurus dojela do Kladna z Jihlavy.

Hasičům poskytli občerstvení pracovníci kovošrotu. Přípravu a distribuci jídla a nápojů plně zajišťovali dobrovolní hasiči Braškov-Valdek. Zásilku koblih vyčerpaným chlapům dodala i kladenská pekárna Kompek.

Dojde na sankce?

Kladenský deník zjišťoval kvůli požáru kovošrotu, zda je možné do budoucna učinit nějaká zvýšená opatření či kontroly, aby se podobná situace víc neopakovala. K požáru velkého rozsahu totiž v areálu této společnosti nedošlo poprvé. A také zda hrozí zodpovědným osobám nějaké sankce.

Kauzu loupežné vraždy, kterou loni na samém sklonku letních prázdnin spáchal 20letý Jakub D. (s vousy) v oblasti Stehelčevsi na Kladensku, řeší od čtvrtka Krajský soud v Praze.
Oběti zasadil 45 ran nožem. Padly tresty za brutální vraždu ve Stehelčevsi

„Nejdříve je nutné vyčkat na závěry vyšetřování policie a Hasičského záchranného sboru tak, aby bylo možné případně uložit příslušnou pokutu za porušení zákona o odpadech či za spáchání závažného trestního činu. Kontrolu může v rozsahu zákona provádět jak Magistrát města Kladna, tak Česká inspekce životního prostředí, která však má oproti magistrátu v této oblasti zásadní kontrolní pravomoci a kompetence," sdělil mluvčí Magistrátu města Kladna Vít Heral.