K požáru dětského pokoje ve vnitrobloku bytového komplexu v obci Nový Knín vyjížděly jednotky z Příbrami a Dobříše, kterým pomáhali dobrovolníci z Nového Knínu a Staré Huti. Hořelo ve druhém patře.

"Hasiči v dýchací technice zasahovali vodními proudy oknem i vnitřkem budovy a požár v 8.54 hodin lokalizovali. Poté prohlédli i střechu, zda také nebyla zasažena," uvedli středočeští hasiči na sociální síti s tím, že požár byl ohlášen v osm hodin. Po závěrečné kontrole požářiště termokamerou ohlásil velitel zásahu přesně v deset hodin likvidaci.

U obce Háje na Příbramsku se střetl osobní automobil s nákladním.
Jeden zraněný při střetu osobního a nákladního vozu na Příbramsku

Při požáru byl zraněn jeden člověk, který utrpěl popáleniny a byl převezen do příbramské nemocnice. Zdravotníci také zkontrolovali sedm dětí, zda se nenadýchaly kouře, ale všechny byly v pořádku.

"Podle přivolaného zástupce městského úřadu se po dohodě se správcem domu podařilo pro postiženou rodinu zajistit náhradní ubytování. Přímé škody vyčíslil příbramský vyšetřovatel HZS Středočeského kraje na jeden a půl milionu korun, včasným zásahem se podařilo uchránit majetek za deset milionů," uvedli dále hasiči.