Vzhledem k nahlášenému rozsahu požáru a umístění objektu na odlehlém místě byl současně s výjezdem jednotek vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Navíc byl příjezd jednotek na místo události značně komplikován namrzlými vozovkami na úzkých silnicích v kopcovitém terénu, většině jednotek se tak cesta časově protáhla.

V plamenech byl rodinný dům, a zasažena byla střecha. Hasiči nasadili pět vodních C proudů. Kromě hašení se soustředili i na ochranu dvou sousedních domů. Na místě zasahovalo deset cisternových vozů a jedna výšková technika, která nakonec nebyla potřebná a odjela zpět na základnu. Pohyb hasičů na místě byl zhoršen zledovatělým povrchem a namrzající vodou.

V 1:33 hodin byl snížen stupeň požárního poplachu na první a nasazena přetlaková ventilace na vyvětrání objektu. V domě byly nalezeny dvě propanbutanové lahve a bylo nutné jejich ochlazování. Před třetí hodinou byl požár lokalizován a ve 4:05 zlikvidován, potom byl objekt předán majiteli. Nařízen byl dohled do 9 hodin, který zajistil Sbor dobrovolných hasičů Neveklov.

Předběžná škoda byla vyšetřovatelem stanovena na dva miliony korun a uchráněné hodnoty na jeden milion korun.