Předchozí
1 z 6
Další

„Dnes krátce po jedné hodině byla nahlášena likvidace požáru a všechny jednotky se vrátily na své základny,“ informovali ve středu hasiči na sociální síti.

Podívejte se na snímky hasičů:

Zdroj: Youtube

Požár vypukl v pondělí zhruba hodinu před polednem.  Kvůli rozsahu požáru a počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen nejvyšší stupeň požárního poplachu. U požáru se v pondělí vystřídalo 154 hasičů z 25 jednotek, kteří měli k dispozici 33 cisteren. S hašením pomáhal vrtulník Blackhawk s bambivakem.

Zdroj: Deník/Radek R. Kaša

Lékařské ošetření potřebovalo 15 hasičů.

Kvůli zásahu musela být zhruba na tři hodiny uzavřena dálnice D5.

Halu firmy Novares opustilo po vypuknutí požáru 70 zaměstnanců firmy, všichni vyvázli bez zranění. Zázemí společnosti je kompletně zničené a zaměstnanci se nemají kam vrátit. Pro společnost jde nicméně o jakýsi, byť nechtěný, restart. Firma chce ochromenou výrobu obnovit co nejdříve:

Plameny zachvátily celou halu.
Vedení vyhořelého Novaresu: naši lidé o práci určitě nepřijdou

Policisté požár výrobní haly vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti. Kriminalisté pracují se dvěma verzemi, jednou je nedbalost, druhou technická závada. „Kriminalisté si celou věc převzali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová. Pracují podle ní i s verzí, že příčinou mohla být technickou závada.

Škoda je podle policie 1,8 miliardy korun, čtvrtá nejvyšší od roku 1990. Odhad policie je vyšší než předběžný odhad hasičů, který byl 1,5 miliardy korun. Vyšetřování příčiny požáru pokračuje.

Zdroj: Deník/Radek R. Kaša